⁨לרגל יום האבוקדו הבינלאומי ב 31.7 תכירו את הסיפור של משק פן מכרם מהרל שמגדל אבוקדו אורגני ומאמין שאבוקדו זה החיים!⁩

17 יול 2023 המחברת/ת:
אבוקדו אורגני אבוקדו אורגני צילום: סתו רילוב

לרגל יום האבוקדו הבינלאומי (31/7) תכירו את הסיפור של משק פן מכרם מהרל, שמגדלים אבוקדו אורגני ומאמינים שאבוקדו זה החיים.

תכירו את יונתן פן, נשוי  + 3 מכרם מהרל, המנהל בשותפות את העסק המשפחתי הקרוי "משק פן" שהוקם בשנת 1983. יונתן נולד לתוך המשק שהיה אז מטע של אבוקדו, ובסוף שנות ה-80 החליט אביו רלי להפוך את המשק לאורגני, למרות שהתחום כמעט ולא היה מוכר בארץ. 

"אבא שלי תמיד היה הרפתקן, הוא שמע על הרעיון, החליט לבדוק אותו, וזה עבד לו. היום כבר בלתי אפשרי עבורנו להתנתק מהאידיאולוגיה שמאחורי גידולים אורגניים. אנחנו לא יכולים לחשוב על דרך אחרת לעשות חקלאות וכולנו בעד חקלאות ללא חומרים רעילים" מספר יונתן 

משפחת פן מאז ומתמיד מאמינה ביצירת איזון אקולוגי ושמירה על הטבע ולכן חברה בארגון "טוב השדה" לחקלאות אורגנית. החקלאות האורגנית מאפשרת להם להיות מדעים לשמירה על המערכת האקולוגית והסביבה: "לפעמים אתה יודע שיש לך נזק או פחת של היבול בגלל מזיקים, אבל המטרה היא לא "לנקות" את המטע לגמרי: חשוב לדעת כחקלאי אורגני שיש לך את המזיקים וגם את האויבים הטבעיים. צריך לזכור שהשאיפה היא לא לנצח את המזיקים אלא להגיע לאיזון אקולוגי בתוך המטע שלך. מעבר לזה, הדשן בחקלאות האורגנית בריא יותר לאדמה, וכך גם הצורה שבה אנחנו מטפלים בצמחיה. יונתן משתף על האידיאולוגיה המשפחתית: אנחנו מאמינים שצריך לטפל בצורה הטובה ביותר באדמה-  כי היא זו שמביאה לנו את האבוקדו. 

כשנשאלו למה בחרו לגדל דווקא אבוקדו אורגני מיד ענה "אבוקדו זה החיים. ישראלים אוהבים אבוקדו בגלל הטעם המיוחד, הוא מתאים לכל סלט או סנדוויץ, הוא מהווה פתרון לצמחוניים ולטבעוניים. הוא מאד בריא, מאד טעים, מזין וגם כיף לגדל אותו כעץ". 

מטע אבוקדו אורגני צלם סתו רילובמטע אבוקדו אורגני צלם סתו רילוב

אבוקדו הוא פרי כל כך פופולרי שהוא נמצא כמעט בכל מטבח ומככב בהרבה מאכלים, הוא עשיר בויטמינים, בחומצת שומן אומגה 3 ואומגה 6 ובמינרלים, לכן הוא נחשב למזון על. הוא הפרי היחיד המכיל שומנים בריאים וכ-20 סוגים שונים של ויטמינים ומינרלים אשר הוכחו כמורידים את הסיכון לדיכאון, כמשפרים את פעילות מערכת העיכול, בונים את העצם ומגנים על הלב, הגנה מפני סרטן, חיזוק הראייה ועוד.

טוב השדה- הארגון לחקלאות אורגנית בישראל פועל לקידום התחום האורגני בישראל, מתוך תפיסה כי ייצור מזון אורגני מיטיב עם הסביבה והאנשים הניזונים ממנו. הארגון מאגד מאות חקלאים ועוסקים אורגניים מכל הארץ, ופועל על מנת לקדם את המקצועיות, הדאגה לסביבה, המודעות, המדיניות והרגולציה בתחום האורגני.

בארגון פועלים על בסיס התורה האורגנית המושתת על 4 עקרונות: בריאות, סביבה, הוגנות ואחריות. בנוסף פועלים החקלאים למען הפחתת הפגיעה בסביבה ובפוריות הקרקע, תמיכה בבריאות האדם והגנה עליו, על החי ובצומח, הקטנת טביעת הרגל הפחמנית וההבטחה את יכולתנו להמשיך ולשמור על משאבי הטבע גם לדורות הבאים. 

https://www.organic-israel.org.il/

 

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

לכתבות בנושאים:

F2F OECD ֿמכון מחקר מיגל אבוקדו אגודות שיתופיות אגסים אגרוטק אגרומשוב אורגני איכות הסביבה איסור על דיג אירועים של האיחוד החקלאי אכיפה אמנות בינ״ל אנרגיות מתחדשות ארבה ארגון מגדלי ה ארגון מגדלי הבקר ארגון מגדלי הדבש ארגון מגדלי הדגים ארגון מגדלי ההדרים ארגון מגדלי הירקות ארגון מגדלי העופות ארגון מגדלי הפירות בוררות בחירות ביטוח נזקי טבע ביצים בננות בפרדס בצורת בקעת הירדן בתי אריזה גנטיקה גפנים גרנות דבש דובדבנים דיג דיני עבודה דמי טיפול ארגוני האיחוד החקלאי הברחות הדברת מזיקים הועידה ה 16 הותמ״ל החברה לפיתוח הגליל החטיבה לשמירה על הקרקע החלטה 1521 החלטות מועצת מקרקעי ישראל הטרור החקלאי המועצה לייצור ושיווק דבש המרחב הכפרי המשק המשפחתי הערות לישיבת מועצת מקרקעי ישראל הפקעות הקמת יישובים חדשים הקצאות קרקעות חקלאיות הרפורמה בחקלאות הרפת והחלב השולחן העגול השומר החדש השקעות התאחדות החקלאים התיישבות ועדות קבלה ועדת צכסןץ ועידות ישראל לחקלאות ותמ״ל חבל שלום חדשנות חוות סוסים חוזה שכירות זמני חוק הוותמל חידושים טכנולוגים חינוך חמרה חקיקה חקלאות חקלאות אורגנית חקלאות מדייקת יבול שיא יזמות עסקית יחסי עיר כפר ייבוא וייצוא ייבוא תוצרת חקלאית יסודות יקביים ישיבת מועצת מקרעי ישראל כלבת כנרת לולים ליצ׳י מבקר המדינה מגדלי הדבורים מועצת הדבש מועצת החלב מועצת הכפרים מועצת הלול מועצת המים מועצת הצמחים מועצת מקרקעי ישראל מו״פ ערבה תיכונה מו״פ צפון מזון לבעלי חיים מזכ״ל התאחדות החקלאים מחירי תוצרת חקלאית מטה יהודה מיגל מים מים והשקיה מיסוי מיסוי מקרקעין מכון וולקני מכסות ביצים מכסות חלב מכסות מים מנגו מס הכנסה מערכות סולאריות מפקד החקלאות משבר האקלים משבר הדיור משבר המים משבר העגבניות משק החלב משקי עמק הירדן משק עזר משרד האוצר משרד החקלאות משרד השיכון והבינוי נאות הכיכר נווה אטיב נזקים בחקלאות נזקי מזג האויר נחלה נטפים ניקוז סמדר אוטולנגי עגבניות עובדים זרים עובדים פלסטינאים עוטף עזה עוף הגליל עין גב עכברת על האיחוד החקלאי ענף החלב ערבה תיכונה פדיון קרקע חקלאית פודטק פיצויים פעילות לא חקלאית (פל״ח) פערי התיווך פשיעה חקלאית צבר צמח תערובות צער בעלי חיים קווי קורונה קורסים קיבוצים קיווי קליטה קנאביס קנביס רפואי קנט קרקע קרקעות רישום זכויות רפורמה בחקלאות רשות המים רשות התחרות רשות מקרקעי ישראל רשות ניקוז ונחלים כנרת רש״פ שום שוק סיטונאי שחיטה שחורה שטפונות שימור שימושים חורגים שינוי אקלים שינויי יעוד שינוי תקנות הגנת הצומח שמאות מקרקעין שמיטה שמן זית שפעת העופות שר החקלאות תחרות הצילום תיירות כפרית תירס תכנון ובניה תכנית דיור לאומי תמיכה בחקלאות תמיכות בחקלאות תמר תערוכות ואירועים ⁨מילובר

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.