אלון שוסטר: "מי שבונה על ביצים מאוקראינה וגרעינים לבעלי חיים ובני אדם, רצוי שיסתמך על תוצרת הארץ, ייבוא הוא רק השלמה הכרחית"

24 פבר 2022
אלון שוסטר סגן שר הביטחון בתערוכה החקלאית בערבה התיכונה אלון שוסטר סגן שר הביטחון בתערוכה החקלאית בערבה התיכונה

 מעל ל-80 אלף איש ביקרו בשני ימי התערוכה החקלאית הגדולה בישראל במו"פ ערבה תיכונה וצפונית-תמר, חצבה

אלון שוסטר סגן שר הביטחון שביקר בתערוכה החקלאית התייחס למלחמה באוקראינה: "ישראל מייחלת לשמירת עצמאות אוקראינה וריבונותה. בתוך כך, נעמוד על הרחקת הסכנות שמאיימות על ביטחון ישראל ותושביה על גבולות ישראל ובמרחק מהם. משימתנו היא להמשיך 140 שנות ציונות של חיזוק הקשר של עם ישראל לאדמתו, הוקרת האדם העובד ומיצוי קידמת הטכנולוגיה והידע הנצברים בישראל ובעולם כדי להגביר פריון החקלאות המקומית, את הריבונות בקצוות הארץ ובאיכות החיים במרחב הכפרי״.

עוד התייחס סגן השר שוסטר לנושא ייבוא תוצרת חקלאית טרייה, ואמר כי יש חובה לחתוך את המעגל הרע של קיטון בהשקעות בענף החקלאות, שמוביל לפריון נמוך, לרווחיות יורדת ולפחות מגדלים ויותר ייבוא. יש להוקיר חקלאים להשקיע בחקלאות ולעודד הציבור לצרוך תוצרת כחול לבן. מי שמזניח את תוצרת הארץ ומסתמך על ייבוא מזון, מסכן את ביטחון המזון של ישראל ואת הביטחון התזונתי של תושביה. ייבוא הינו רכיב לגיטימי, כהשלמה לייצור כחול לבן. עלינו להוקיר את חקלאי ישראל ואת המדענים והיזמים שמשתפים פעולה למען ביטחון המזון ולמען חיזוק החוסן הכלכלי של מדינת ישראל. כלכלה של עידוד הייבוא ודיכוי הייצור המקומי הינה תקלה, שתפגע גם במאמץ להוזיל את יוקר המחייה".

ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה מאיר צור אמר: "שמחנו לארח היום בתערוכה החקלאית את סגן שר הביטחון אלון שוסטר, ח"כ יאיר גולן וח"כ נירה שפק, שגריר אוסטרליה וסגן שגרירת תאילנד, ראשי ארגונים חקלאים, מנכ"לי החברות, חקלאים, חוקרים ומדריכים כמו גם תנועות נוער ומכינות קדם צבאיות, כאשר הכותרת היא שמירה על חקלאות כחול לבן וביטחון המזון. בימים האחרונים שביטחונן של מדינות באירופה מתערער רצוי כי הממשלה תבין כי אין להסתמך על ייבוא תוצרת חקלאית טרייה ממדינות זרות, כי אנו עלולים למצוא את עצמנו בשעת חירום ללא מזון, על הממשלה לתמוך רק בחקלאות ישראל".

בתערוכה החקלאית הגדולה בישראל שהתקיימה יומיים במו"פ ערבה תיכונה וצפונית-תמר, בחצבה, ביקרו מעל ל- 80 אלף איש.

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

לכתבות בנושאים:

F2F OECD אבוקדו אגודות שיתופיות אגרוטק אגרומשוב אורגני איכות הסביבה איסור על דיג אירועים של האיחוד החקלאי אכיפה אנרגיות מתחדשות ארבה ארגון מגדלי ה ארגון מגדלי הבקר ארגון מגדלי הדבש ארגון מגדלי הדגים ארגון מגדלי ההדרים ארגון מגדלי הירקות ארגון מגדלי העופות ארגון מגדלי הפירות בוררות בחירות ביטוח נזקי טבע ביצים בפרדס בצורת בקעת הירדן בתי אריזה גרנות דבש דובדבנים דיג דיור מוגן דיני עבודה דמי טיפול ארגוני האיחוד החקלאי הברחות הדברת מזיקים החברה לפיתוח הגליל החטיבה לשמירה על הקרקע החלטה 1521 החלטות מועצת מקרקעי ישראל הטרור החקלאי המרחב הכפרי הערות לישיבת מועצת מקרקעי ישראל הפקעות הקמת יישובים חדשים הרפורמה בחקלאות הרפת והחלב השולחן העגול השומר החדש השקעות התאחדות החקלאים התיישבות ועדת גבולות ועדת צכסןץ ועידות ישראל לחקלאות ותמ״ל חבל שלום חדשנות חוות סוסים חוזה שכירות זמני חומרי הדברה חוק הוותמל חידושים טכנולוגים חינוך חמרה חקיקה חקלאות יבול שיא יזמות עסקית יחסי עיר כפר ייבוא וייצוא ייבוא תוצרת חקלאית יקביים ישיבת מועצת מקרעי ישראל כלבת כנרת לולים מגדלי הדבורים מועצת הדבש מועצת החלב מועצת הכפרים מועצת הלול מועצת המים מועצת הצמחים מועצת מקרקעי ישראל מו״פ ערבה תיכונה מו״פ צפון מחירי תוצרת חקלאית מטה הדיור מטה יהודה מיגל מים מים והשקיה מיסוי מיסוי מקרקעין מכון וולקני מכסות ביצים מכסות חלב מכסות מים מנגו מערכות סולאריות מפקד החקלאות משבר האקלים משבר הדיור משבר המים משבר העגבניות משק החלב משקי עמק הירדן משק עזר משרד האוצר משרד החקלאות משרד השיכון והבינוי נאות הכיכר נווה אטיב נזקים בחקלאות נזקי מזג האויר ניקוז סמדר אוטולנגי עובדים זרים עובדים פלסטינאים עוטף עזה עין גב עכברת על האיחוד החקלאי ענף החלב ערבה תיכונה פדיון קרקע חקלאית פודטק פערי התיווך צמח תערובות צער בעלי חיים קורונה קורסים קיבוצים קליטה קנאביס קנביס רפואי קנט קרקע רישום זכויות רפורמה בחקלאות רשות המים רשות התחרות רשות מקרקעי ישראל רש״פ שוק סיטונאי שחיטה שחורה שימור שימושים חורגים שינוי אקלים שינויי יעוד שינוי תקנות הגנת הצומח שמאות מקרקעין שמיטה שמן זית שפעת העופות שר החקלאות תחרות הצילום תיירות כפרית תירס תכנון ובניה תכנית דיור לאומי תמיכה בחקלאות תמיכות בחקלאות תערוכות ואירועים

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.