זה אורגני "אמיתי"? מעתה תוכלו לדעת בזמן אמת

20 דצמ 2020 המחברת/ת:

המאגר דינמי ומתעדכן בזמן אמת, וכולל את כל שרשרת השיווק: מגדלים, משווקים, יבואנים, יצואנים, בתי אריזה, מפעלים וספקי תשומות. לכם נותר רק לקרוא את התווית ולבדוק.

המטרה: הנגשת המידע לצרכן האם התוצרת שמולו היא אורגנית או לא

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר: "אנחנו מקדמים במשרד החקלאות מהלכים רבים שיגבירו את השקיפות לצרכן בכל מה שנוגע למזון טרי. יוזמת סימון ארץ המקור הייתה הסנונית הראשונה וכעת אנחנו מקדמים גם את מאגר העוסקים בחקלאות אורגנית, על מנת להבטיח שהצרכן הישראלי ידע בדיוק היכן גדל המזון שאותו הוא אוכל ובאילו תנאים גידלו אותו. משרד החקלאות בהובלתי ימשיך לדאוג גם לחקלאים וגם לצרכני הקצה ולהבטיח מזון טרי, בריא ובמחירים סבירים"

כחלק משיפור השקיפות והנגשת המידע לציבור הרחב מפרסם משרד החקלאות ופיתוח הכפר את מאגר העוסקים בחקלאות אורגנית. המאגר כולל פרטיהם של כלל העוסקים בענף, לרבות פירוט של המוצרים בגינם קיבלו היתר אורגני. המטרה היא לאפשר לצרכן בבואו לרכוש תוצרת אורגנית להשוות את פרטי התווית למאגר ולוודא שאכן התוצרת שמולו היא אורגנית. אם יישלל ההיתר האורגני מעוסק כלשהוא הוא יוסר מהמאגר בזמן אמת.

המאגר כולל את כל שרשרת השיווק: מגדלים, משווקים, יבואנים, יצואנים, בתי אריזה, מפעלים וספקי תשומות. המאגר מאפשר חיפוש לפי שם העוסק, תחום העיסוק והתוצרת לגביה ניתן ההיתר, כך למשל ניתן לבצע חיפוש לפי סוג הגידול ולקבל מידע על כל העוסקים שקיבלו היתר למכור מלפפון. כמו כן, ניתן גם לדעת אם מגדל מסוים קיבל היתר למכור רק מלפפונים אורגניים או גם עגבניות.

בנוסף, המאגר מפחית את נטל הרגולציה על העוסקים בענף שעד היום נדרשו להחזיק את כלל ההיתרים (פיזית), ומעתה, כיוון שהוא מתעדכן באופן מידי בעקבות כל שינוי, המאגר מחליף דרישה זו. לדוגמה, מפעל שמייצר מזון אורגני היה צריך להחזיק את כל ההיתרים של ספקי חומרי הגלם מהם קנה את חומרי הגלם ואת המשווק אליו הוא ימכור את התוצרת. בדומה לכך, מגדל היה צריך להחזיק את ההיתרים של ספקי התשומות מהם קנה תשומות (קומפוסט, זבל עופות מטופל) ובתי האריזה אליהם הוא ימכור את התוצרת וכו' ומעתה הם לא יצטרכו.

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

לכתבות בנושאים:

F2F OECD ֿמכון מחקר מיגל אבוקדו אגודות שיתופיות אגסים אגרוטק אגרומשוב אורגני איכות הסביבה איסור על דיג אירועים של האיחוד החקלאי אכיפה אמנות בינ״ל אנרגיות מתחדשות ארבה ארגון מגדלי ה ארגון מגדלי הבקר ארגון מגדלי הדבש ארגון מגדלי הדגים ארגון מגדלי ההדרים ארגון מגדלי הירקות ארגון מגדלי העופות ארגון מגדלי הפירות בוררות בחירות ביטוח נזקי טבע ביצים בננות בפרדס בצורת בקעת הירדן בתי אריזה גנטיקה גרנות דבש דובדבנים דיג דיור מוגן דיני עבודה דמי טיפול ארגוני האיחוד החקלאי הברחות הדברת מזיקים הועידה ה 16 החברה לפיתוח הגליל החטיבה לשמירה על הקרקע החלטה 1521 החלטות מועצת מקרקעי ישראל הטרור החקלאי המועצה לייצור ושיווק דבש המרחב הכפרי המשק המשפחתי הערות לישיבת מועצת מקרקעי ישראל הפקעות הקמת יישובים חדשים הרפורמה בחקלאות הרפת והחלב השולחן העגול השומר החדש השקעות התאחדות החקלאים התיישבות ועדות קבלה ועדת גבולות ועדת צכסןץ ועידות ישראל לחקלאות ותמ״ל חבל שלום חדשנות חוות סוסים חוזה שכירות זמני חומרי הדברה חוק הוותמל חידושים טכנולוגים חינוך חמרה חקיקה חקלאות חקלאות אורגנית חקלאות מדייקת יבול שיא יזמות עסקית יחסי עיר כפר ייבוא וייצוא ייבוא תוצרת חקלאית יסודות יקביים ישיבת מועצת מקרעי ישראל כלבת כנרת לולים ליצ׳י מגדלי הדבורים מועצת הדבש מועצת החלב מועצת הכפרים מועצת הלול מועצת המים מועצת הצמחים מועצת מקרקעי ישראל מו״פ ערבה תיכונה מו״פ צפון מזון לבעלי חיים מחירי תוצרת חקלאית מטה הדיור מטה יהודה מיגל מים מים והשקיה מיסוי מיסוי מקרקעין מכון וולקני מכסות ביצים מכסות חלב מכסות מים מנגו מערכות סולאריות מפקד החקלאות משבר האקלים משבר הדיור משבר המים משבר העגבניות משק החלב משקי עמק הירדן משק עזר משרד האוצר משרד החקלאות משרד השיכון והבינוי נאות הכיכר נווה אטיב נזקים בחקלאות נזקי מזג האויר נחלה נטפים ניקוז סמדר אוטולנגי עגבניות עובדים זרים עובדים פלסטינאים עוטף עזה עוף הגליל עין גב עכברת על האיחוד החקלאי ענף החלב ערבה תיכונה פדיון קרקע חקלאית פודטק פיצויים פערי התיווך פשיעה חקלאית צבר צמח תערובות צער בעלי חיים קווי קורונה קורסים קיבוצים קיווי קליטה קנאביס קנביס רפואי קנט קרקע קרקעות רישום זכויות רפורמה בחקלאות רשות המים רשות התחרות רשות מקרקעי ישראל רשות ניקוז ונחלים כנרת רש״פ שום שוק איכרים שוק סיטונאי שחיטה שחורה שטפונות שימור שימושים חורגים שינוי אקלים שינויי יעוד שינוי תקנות הגנת הצומח שמאות מקרקעין שמיטה שמן זית שפעת העופות שר החקלאות תחרות הצילום תיירות כפרית תירס תכנון ובניה תכנית דיור לאומי תמיכה בחקלאות תמיכות בחקלאות תמר תערוכות ואירועים ⁨מילובר

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.