מנכ"ל משרד החקלאות: "הצטרפו לתוכנית סימון ארץ מקור של פירות וירקות!"

13 אוק 2020

מנכ"ל משרד החקלאות, ד"ר נחום איצקוביץ' פנה באופן אישי למנכ"לי רשתות השיווק בבקשה שיצטרפו לתוכנית סימון ארץ מקור של פירות וירקות!

ד"ר איצקוביץ': "אזרחי ישראל זכאים למידע גלוי ושקוף על ארץ המקור של התוצרת שהם קונים בואו ניתן להם את האפשרות להחליט מה לקנות: פרי וירק מתוצרת הארץ או מתוצרת המיובאת מחו"ל"

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר: "ההבחנה בין תוצרת מיובאת לתוצרת ישראלית תהיה בשורה עבור הצרכנים. אני בטוח שהצרכן הישראלי יביע את תודתו על השקיפות במידע, גם דרך הארנק. אני קורא לכל רשתות השיווק להצטרף למהלך החשוב הזה, שיעמיד את ישראל בסטנדרט הצרכני של המדינות המתקדמות בעולם"

במשרד החקלאות ופיתוח הכפר פועלים בשבועות האחרונים לקדם מספר יוזמות במקביל שיאפשרו את סימון ארץ המקור של תוצרת חקלאית טרייה, פירות ירקות, כך שהצרכנים יוכלו להבדיל בין הפירות והירקות המקומיים לאלו המיובאים. מטרת המהלכים היא לעודד את הצריכה המקומית ולקדם את סימון מקור התוצרת הטרייה שעל המדפים כך שהצרכן יקבל מידע שקוף ויבחר מה ברצונו לקנות מתוך מקום של ידע. מהלך נוסף שמצטרף לקידום הנושא הוא פנייה אישית של מנכ"ל המשרד, ד"ר נחום איצקוביץ' למנכ"לי רשתות השיווק.

בפנייה שנעשתה היום (13.10) למנכ"ל רשתות השיווק השונות בישראל נכתב: "הצטרפו לתוכנית סימון ארץ מקור של פירות וירקות!  אזרחי ישראל זכאים למידע גלוי ושקוף על ארץ המקור של התוצרת שהם קונים בואו ניתן להם את האפשרות להחליט מה לקנות: פרי וירק מתוצרת הארץ או מתוצרת המיובאת מחו"ל".

במשרד החקלאות מבקשים מרשתות השיווק לבצע את המהלך בפשטות וללא עלויות משמעותיות, על ידי הפרדה במדפי מחלקת הירקות והפירות בין התוצרת המקומית לזו המיובאת.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237