עמותת איילים היא הזוכה השנה בפרס בגין

12 דצמ 2019
עמותת איילים היא הזוכה השנה בפרס בגין צילום: עמותת איילים

כמידי שנה מוענק באירוע השנתי של מרכז מורשת בגין פרס בגין כאות הוקרה על מעשה מיוחד למען עם ישראל ומולדתו.פרס בגין לשנת תש"פ יוענק לעמותת איילים. העמותה הנקראת על שם אייל ויעל שורק הי"ד אשר נרצחו בשנת 2000 בביתם בכרמי צור ימים ספורים לפני לידת ילדם הראשון. ההחלטה על הענקת הפרס נעשה ע"י ועדה ציבורית בראשות השר לשעבר משה ניסים.

העמותה הוקמה בשנת 2002 על ידי 2 צעירים יוצאי צבא, מתן דהן ודני גליקסברג, במטרה לחזק את מפעל ההתיישבות והמעורבות החברתית בנגב ובגליל. יישום הרעיון מתבצע על ידי הקמת כפרי סטודנטים ויזמים אשר מהווים בסיסי יציאה למעורבות חברתית ולהתיישבות קבע, במטרה להעמיק את ההיכרות עם האזור ועם הפוטנציאל הטמון בו. העמותה שמה לעצמה למטרה לחבר את הצעירים לערכי הציונות, יהדות, חלוציות, התיישבות, עבודה עברית ומעורבות בקהילה. העמותה מונה כ-1,200 סטודנטים ומתיישבים ב-22 כפרי סטודנטים ומתחמי בוגרים ברחבי הנגב, הגליל ולוד המחוללים שינוי בפריפריה של ישראל בפרט, ובעתידה של המדינה ככלל. הסטודנטים מתנדבים עם למעלה מ-20,000 ילדים אשר זוכים לפעילויות מגוונות, תמיכה לימודית ועזרה חברתית. 

הטקס יערך במרכז מורשת בגין ביום ראשון, נר ראשון של חנוכה, 22.12.19, כ"ד בכסלו התש"פ, בשעה 19:00.

מרכז בגין מהווה מרכז תרבותי ותיירותי שוקק חיים בירושלים המציע מגוון פעילויות חווייתיות, אירועי תרבות, הרצאות וערבי שירה למגוון גילאים, לבודדים ולקבוצות, המתקיימים במרכז עצמו וברחבי הארץ בשלוחות המרכז השונות. בחופשות ניתן להצטרף לאחד מהסיורים התיאטרליים או המוזיקליים המתקיימים בסביבת המרכז. במקום מתקיימות גם פעילויות חינוך מגוונות למערכת החינוך והביטחון, סדנאות לנוער מהארץ ומהתפוצות, פעילויות מחקר ולימוד לקבוצות שונות.

עמותת איילים

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237