נשיא המדינה ביקר באתרי פסטיבל "זמן מדבר" של עמותת איילים הסמוכה לדימונה: ״כשאמר בן גוריון שבנגב יבחן העם בישראל, לא יכול היה לדמיין הצלחה יותר מזו שאתם מקיימים פה בגופכם"

17 אוק 2019
ביקור הנשיא באיילים 16.10.19 ביקור הנשיא באיילים 16.10.19

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר ביום רביעי, י"ז בתשרי, 16 באוקטובר, בנקודת ההיאחזות של עמותת איילים הסמוכה לדימונה ונפגש עם מתיישבי עמותת איילים ומוביליה.

לאחר ביקורו בדימונה ופגישתו עם ראש העירייה בני ביטון, הנשיא נסע בדרכים המדבריות והפתלתלות המובילות אל אחד מכפרי עמותת איילים, שם בסוכה ציורית וצבעונית ישב לקפה ושיחה מלב אל לב עם מתיישבי איילים: סטודנטים, נוער שנת השירות ומקימי הגרעינים.

עמותת איילים שהוקמה בשנת 2002, פועלת לפיתוח הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל, באמצעות התיישבות ופעילות חברתית. צעירי העמותה, בונים ומתגוררים בכפרי סטודנטים בנגב, בגליל ובלוד. כיום, העמותה מונה כ-1,200 סטודנטים ומתיישבים ב-22 כפרי סטודנטים.

עמותת איילים שמה לעצמה למטרה לחבר את הצעירים לערכים כמו ציונות, יהדות, חלוציות, התיישבות, עבודה עברית ומעורבות בקהילה. השאיפה היא לגרום לסטודנטים להתאהב במקום שבו הם גרים ולהפוך אותם לתושבי קבע. הסטודנטים באיילים בונים ומתגוררים בכפרי סטודנטים לרוב בנגב, בגליל ובלוד. מטרת הכפרים היא יצירת קרקע להכרות עם האזור והפוטנציאל הטמון בו, עידוד חיי קהילה והתפתחות חברתית.

במטרה להגביר את החשיפה למרחבי הנגב מקיימת העמותה  במהלך חוה"מ סוכות סדרה של אירועי תרבות – פסטיבל "זמן מדבר" אשר יתקיים בשטחים הפתוחים שבתוך תחום השיפוט של הערים דימונה וירוחם. מטרת הפסטיבל היא לחשוף את צעירי הארץ  לפוטנציאל הקיים במרחב המדברי של הערים - כאמצעי להעלאת ביקושים למגורים בערים בדימונה ובירוחם. הוא כלל הופעות מוסיקה של רביד פלוטניק (נצ'י נצ'), לירון עמרם והפנתרים בשבוע שעבר. ומחר (17/10) יתקיים באותו המקום פסטיבל משפחות חינמי ענק שיכלול סדנאות ודוכנים לכל המשפחה, דוכני מזון וחוויה מדברית ייחודית, והכל בחינם לכל המשפחה.

"דור דור וחלוציו,״ אמר הנשיא לחברי הגרעין, ״חלוציות היא אתגר מתמשך. והחברה הישראלית עומדת היום מול אתגר משמעותי - הצורך לבנות חברה המבוססת על שותפות בין הקבוצות המרכזיות בחברה הישראלית. לסטודנטים שלנו יש תפקיד מרכזי בהתמודדות עם האתגרים של החברה הישראלית היום, ובמיוחד עם אתגר השותפות. עכשיו האתגר הוא לצעוד צעד קדימה - להפוך את הכפרים לחממות של ישראליוּת משותפת כי בכפרי הסטודנטים צומחת מנהיגוּת השטח העתידית. ועבורנו אתם שותפים חשובים,״ אמר הנשיא לצעירים שפגש.

הנשיא שוחח עם חברי הגרעין ארוכות על הקשיים הגלומים בחיי המדבר ועל השאיפות המניעות אותם בחיי הקהילה שהם מובילים: קשיי התחבורה, מזג האוויר המאתגר, הפרחת השממה. ״כשאמר בן גוריון שבנגב יבחן העם בישראל, לא יכול היה לדמיין הצלחה יותר מזו שאתם מקיימים פה בגופכם יקיריי,״ אמר הנשיא. ״עברתם את המבחן הזה עבור כולנו ועשיתם זאת בהצלחה".

נחמי גיניס, מנכ"לית עמותת איילים בירכה על ביקורו של הנשיא ואיחלה כי משימת העמותה למשוך עוד אלפי צעירים וצעירות לנגב בשנים הקרבות תתגשם בהצלחה, "יש לנו זכות להוביל מהלך חשוב בצמיחה של הנגב המדהים ושל המדינה כולה, ככה בדיוק נראית ציונות במאה העשרים ואחת".

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237