חממת קנאביס רפואי תוקם במושב ברוש

08 אפר 2019

חברת ההייטק סידו (SEEDO) חתמה על עסקה להקמת חוות קנאביס רפואי בנגב הצפוני, במושב ברוש. החווה תוקם על שטח של 10 דונם, בו יוצבו מכולות בעלות יכולת גידול אוטומטי במערכת סגורה. כושר הייצור של החווה צפוי להגיע להיקף של 12 טון של תפרחת יבשה בשנה, החל מהשנה השלישית. סידו תיכנס כשותפה בהכנסות הפרויקט ובנוסף לאספקת הציוד גם תעניק ליזמים ליווי מקצועי לאורך תהליך הגידול.

מערכת הגידול האוטומטית של סידו מגדלת את השיח החל משלב הזרע, ועד לשלב הקציר לייבוש. המערכת מייצרת תפרחת איכותית אחידה, נקיה מחומרי הדברה, באספקה עיקבית תוך חיסכון משמעותי בעלויות הגידול ובהתאמה לדרישות המחמירות בתחום הרפואה.

תהליך הגידול מנוהל על ידי אלגוריתם המפענח את מצב וצורכי השיח בעזרת טכנולוגיות ניתוח תמונה. טכנולוגיה נוספת של לימוד מכונה מאפשרת לרובוט לשפר את ביצועי הגידול על ידי הסקת תובנות ממחזורי גידול קודמים. החקלאי יכול לשלוט מרחוק בגידול באמצעות תוכנה המאפשרת לקבל מידע על הצמחים בחממה ואף לצפות בהם בוידאו בזמן אמת.

זו חוות הקנאביס השניה שתקים סידו, שכבר חתמה הסכם עם קיבוץ דן להקמת חוות גידול אוטומטית הצפויה להגיע בתוך שלוש שנים להיקף יצור של 14 טון תפרחת יבשה בשווי של 86 מיליון שקל. בכוונת סידו להקים פרויקטים דומים במקומות נוספים בעולם. הגידול בקונטיינרים יאפשר לגדל קנאביס או ירקות במקומות שהאקלים אינו מתאים לסוג הגידול ובכך לייצר מקורות הכנסה חדשים לחקלאים במדינות מתפתחות באפריקה, דרום אמריקה ואזורים אחרים.

בנוסף החברה מודיעה על גיוס של 15 מיליון שקל. המשקיעים בסבב הגיוס הם דניאל בירנבאום מנכ"ל סודהסטרים, שביצע השקעה חוזרת בסידו תוך פחות מחודש מאז השקעתו הראשונה. מור בית השקעות, היזם והמשקיע הסדרתי משה נור ושותפים נוספים.

לאחרונה גם הצטרפו לחברה ד"ר ג'ינדאיי פרייזר ששימשה יועצת בכירה של קונדוליסה רייס וממונה על אפריקה במשרד מזכיר המדינה בממשל בוש, ועו"ד פנינת ינאי הפועלת לשילוב טכנולוגיות הגידול המסחרי של סידו במדינות בהן האקלים אינו מאפשר גידול רציף ואיכותי של קנאביס או תוצרת חקלאית למאכל.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237