אלמוג חזרה עם בת זוגה לערבה התיכונה: "גן העדן לגידול ילדים הוא כאן בערבה"

פרויקט ההרחבות בערבה התיכונה נועד להרחיב את הקהילה המונה כיום כ- 3,300 תושבים, לאפשר לבנים לשוב הביתה-אל הערבה וכן לקלוט משפחות וזוגות חדשים ללב המדבר הישראלי. במסגרת הפרויקט ההיסטורי מתבצעות לראשונה מאז הוקמה הערבה התיכונה, הרחבות בכל 7 יישובי הערבה ומתוכנת הקמה של ישוב חדש, שמיני במספר- בעיר אובות. על פי התוכנית שמקדמים במועצה במרץ רב, בתוך עשור תצמח אוכלוסיית הערבה ל 15,000 תושבים- גידול חסר תקדים של כ-450 אחוזים.

אלמוג גולדשטיין סויסה (33) בת חוזרת, ששבה לפני כשנה וחצי, לעין יהב, להקים בית ומשפחה, עם בת זוגתה- אלונה שם נולדו בנותיהן - אריאל בת שנה וחודשיים ואלה בת 7 חודשים. "גדלתי בעין יהב ועזבתי בגיל תיכון מאחר והייתי שחקנית הכדורסל היחידה בערבה ורציתי ללמוד ולהתפתח בתחום. עברתי לחולון להגשים את עצמי ,עם תמיכה אדירה מההורים וגם הצלחתי- הייתי שחקנית בטרום נבחרת ישראל, ושיחקתי בנבחרת בית הספר קריית שרת אתה זכינו באליפות העולם לבתי ספר. המשכתי בתחום גם בתקופת הצבא כספורטאית מצטיינת ושיחקתי באליצור חולון ובבני יהודה" מספרת אלמוג.

במהלך השנים חזרה אלמוג לערבה פעמיים, מיד לאחר השירות הצבאי על מנת לחסוך כסף לטיול השחרור בחו"ל, וכעת בפעם השנייה על מנת להקים בית ומשפחה במקום בו היא גדלה: "חזרתי עם בת זוגתי אלונה להקים כאן בית ומשפחה, הערבה היא חלום וזו בדיוק הסיבה שהחזירה אותי, בנוסף לחלומות הקטנים של איחוד עם המשפחה הגרעינית, ההורים והאחים, בעין יהב,. אין כמו לגדול ולגדל ילדים במושבי הערבה" אומרת אלמוג.

בימים אלו מקימות אלמוג ואלונה את בית בהרחבות הקהילתיות בעין יהב וההליך נמצא בשלבים מתקדמים: אלמוג מוסיפה: "החיבור לטבע, לאדמה, לערכים, לחקלאות, הינו המקום הנכון לגדל בו ילדים, רק בערבה אפשר ללכת עם הילדים לשדות לעבודות אדמה. בעיר לא היינו מצליחות להגשים את עבודת האדמה והחיבור הזה לקרקע. אני רוצה בשביל הילדים שלי ילדות ממש כפי שאני גדלתי – להתחיל את הבוקר בחממת הגידול, להמשיך לבית הספר, הנופים והאוויר הפתוח אני מקווה להגשים זאת גם עם הבנות שלי , כך שיוכלו לחוות את החלום ממש כמוני. החיים בערבה שונים, הקצב אינו מזכיר את מרוץ החיים התל אביבי וחיי הקהילה המחבקים אינם מזכירים את הניתוק במרכז. בערבה מורידים הילוך, הקצב שונה, כאשר הדגש הוא יותר על חיי משפחה וקהילה קטנה. אין אוטובוסים ופיח שמקיף את הולכי הרגל והאוויר כאן נקי ונעים" מציינת.

אך אם כל הכבוד לחלום ולאווירה, צריך גם פרנסה. לכן בשנים האחרונות מפתחים בערבה התיכונה תחומי תעסוקה מגוונים לצד העוגן החקלאי- תעשייה, תיירות וכדומה. "תעסוקה זה חשוב אך אני חושבת שיש לערבה מה להציע גם בתחום הזה, במרכז הארץ עבדתי כמנהלת מרכזי שירות ומוקדי מכירות ובערבה אני עושה את אותה עבודה בבית אריזה. אלונה בת זוגתי עוסקת בתחום החינוך ומחנכת כיתה בבית הספר שיטים- המקום בו למדתי וגדלתי, זו סגירת מעגל מרגשת" מסכמת אלמוג.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237