האיחוד החקלאי

האיחוד החקלאי

האיחוד החקלאי היא תנועת התיישבות א-פוליטית המאגדת יישובים חקלאיים. של המעמד הבינוני

התנועה הייתה אחת התנועות המיישבות בארץ ישראל ובמסגרתה הוקמו יישובים רבים מאז שנות ה-20 של המאה ה-20.

כיום, פועלת התנועה לקידומם והמשך פיתוחם של יישובים רבים

להמשך

כתובת האתר: https://ihaklai.org.il

במחקר שפורסם לאחרונה במגזין PLOS ONE (וצוטט ב-(ynet ציינו החוקרים כי לשינויי האקלים צפויה השפעה משמעותית על גידולי האבוקדו בעולם. אזורים מסורתיים במדינות בהן גודל האבוקדו עד כה יהפכו לבעייתיים והתפוקה צפויה לרדת. מאידך, החורפים החמים יחסית במדינות שונות בעולם, כמו בארה"ב, סין, אוסטרליה וארגנטינה,  יצרו אזורים חדשים המתאימים לגידולי האבוקדו במדינות אלה. בכך, יגדלו דווקא את אזורי הגידול העולמיים של האבוקדו.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר סוקר את נתוני הצריכה שהיו לנו ב-2022 לעומת 2021 לרגל חג הפסח הקרב ובא. בפסח אשתקד, עלתה צריכת בשר הבקר ב-41% לעומת שאר ימות השנה, צריכת הדגים הטריים עלתה ב-34%, ובבשר העוף בפסח נצפתה עלייה בביקוש של כ-32% ברשתות השיווק 

עשרות חקלאים ובעלים של משקים אורגניים מכל רחבי הארץ, התאגדו יחדיו, כדי להילחם ביוקר המחייה, לצמצם פערי תיווך ולהביא לכם, רגע לפני חג הפסח, את התוצרת החקלאית האורגנית הטובה ביותר מהשדה ועד הצלחת.

הצצה למשקים האורגניים שתוכלו לבקר ולקנות בהם ישירות לקראת ליל הסדר, מה-30/3 ועד

להלן פסק דין של בית המשפט המחוזי שאימץ ביום רביעי 22.3.2023 את עמדת בית המשפט המחוזי – שקבע כי אין לנהל תביעות ייצוגיות נגד רמ''י בגין נזקי התנהלותה בעסקאות.

בין היתר בגלל "השונות האישית בין עסקה לעסקה" שחוסמת מכנה משותף של הקבוצה הרלבנטית!

עת״מ (חיפה) 48831-09-22 נהריה כפר שיתופי להתיישבות חקלאית בע״מ נ׳ רשות מקרקעי ישראל ואח׳, פס״ד מיום 20.03.23

כך פתח שר החקלאות ופיתוח הכפר הבוקר (ה') את כנס "אסטרטגיה וחדשנות במרחב הכפרי", ביוזמת משרד החקלאות ופיתוח הכפר באולם אווניו, בקריית שדה התעופה

במשרד החקלאות מדגישים: אין מחסור בעוף טרי או קפוא ∙ לאור הביקוש הגובר לבצל, פתח המשרד מכסות פטורות ממכס במיוחד לקראת החג ∙ משרד החקלאות ממשיך לעקוב אחר השינויים בשוק ויעדכן את הציבור בהתאם                                                                                           

האגף לאיגוד שיתופי במשרד הכלכלה והתעשייה פרסם, כי מעתה אגודות שיתופיות יכולות לקבל שירותים ממשלתיים באמצעות אזור עסקי לאגודות.

בשנים האחרונות החלה בארץ יוזמה מבורכת של משקים חקלאיים אורגניים הפותחים את שעריהם למכירה ישירה לקהל הרחב ובכך נותנים מענה לצריכת תוצרת חקלאית בריאה, מקיימת ומקומית. 

בפסח הזה החל מה-30/3 ועד 4/4, אנחנו מזמינים אתכם להגיע למשקים, להכיר את החקלאים, לטעום מזון אורגני ולפגוש מקרוב את שיטות הגידול והפרקטיקות האורגניות.  

עשרות חקלאים ובעלים של משקים אורגניים מכל רחבי הארץ, התאגדו יחדיו, כדי להילחם ביוקר המחייה, לצמצם פערי תיווך ולהביא לכם, רגע לפני חג הפסח, את התוצרת החקלאית האורגנית הטובה ביותר מהשדה ועד הצלחת. 

מחדל של משרד הכלכלה: מכרז לבניית המסוף לפינוי מי תמלחת לא בוצע במשך שנים. המסוף הקיים, מסוף א.ל.א. צפוי להיסגר בסוף חודש מרץ.

 המשמעות היא: חשש לפגיעה חמורה בייצור העוף והבשר בישראל כבר בסוף חודש מרץ, ערב חג הפסח.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.