ברקת ונטפים בתערוכה החקלאית הגדולה ביותר במרוקו

08 מאי 2023 המחברת/ת:
ניר ברקת בביתן של נטפים במרוקו ניר ברקת בביתן של נטפים במרוקו צילום נטפים

שר הכלכלה, ניר ברקת,  ביקר בביתן של נטפים בתערוכה החקלאית SIAM והכיר מקרוב את פתרונות ההשקייה החכמים וטכנולוגיות החקלאות הדיגיטלית החדישות של נטפים • החקלאות במרוקו מתבססת על השקייה בטפטוף – תחום בו נטפים היא החברה המובילה בעולם

במסגרת ביקורו השבוע במרוקו, שר הכלכלה והתעשייה, ניר ברקת, הגיע להתרשם מקרוב מהביתן של חברת נטפים, בתערוכה החקלאית SIAM שבעיר מקנס (Meknes). התערוכה נחשבת לאירוע החקלאות הגדול ביותר במרוקו ומהחשובים ביותר באפריקה כולה.

נטפים, החברה הגדולה והמובילה בעולם בפתרונות השקייה חכמים ומדויקים, וזרוע החקלאות המדייקת של Orbia חנכה, כזכור, לפני כחודשיים, מפעל ייצור מתקדם בעיר קניטרה (Kenitra) שבמרוקו. מדובר בחברה הישראלית הראשונה שחנכה מפעל במרוקו מאז חתימת הסכמי אברהם בשנת 2020.

החקלאות המרוקאית מתבססת רובה ככולה על השקייה בטפטוף, ונטפים הייתה בין החברות הראשונות שהכניסו את הטכנולוגיה לשוק המקומי. המפעל, שהוקם במרוקו בהשקעה של כ-5 מיליון דולר, התווסף לעוד 18 מפעלי ייצור ו-2 מפעלי מיחזור של חברת נטפים ברחבי העולם.

בתערוכה השבוע, נציגי נטפים ובראשם, מנכ"ל נטפים-מרוקו, אטיאן ארסמוס (Etienne Erasmus) הציגו לשר ברקת את פתרונות ההשקייה החכמים של נטפים, פתרונות של חקלאות דיגיטלית (Digital Farming ), וטכנולוגיות השקייה מדייקת מתקדמות וחסכוניות במים, שיתנו לחקלאי האזור מענה הוליסטי, מהיר ואיכותי לפיתוח החקלאות המקומית ולהרחבת היצע הגידולים. בין היתר, הוצגה לשר ברקת, מערכת ה GrowSphere החדשה של נטפים המבוססת ענן לניהול הדישון וההשקייה.

אודות Orbia:

אורביה היא קבוצת חברות שלכולן מטרה משותפת: לקדם חיים ברחבי העולם - ביטחון תזונתי, הפחתת מחסור במים, פיתוח ערים חכמות, חיבור קהילות לתשתיות נתונים והרחבת הגישה לבריאות ואיכות חיים. חמש הקבוצות העסקיות של אורביה עוסקות בתחומים של חקלאות מדייקת (Netafim), בנייה ותשתיות (Wavin), פלואור (Koura), פתרונות פולימרים (Vestolit and Alphagary) ותקשורת נתונים (Dura-Line). ביחד, אלו מבקשות לייצר פתרונות מערכתיים לאתגרים העולמיים.

לאורביה פעילות מסחרית בלמעלה מ 110 מדינות, ומשרדיה הראשיים ממוקמים במקסיקו סיטי, בוסטון, אמסטרדם ותל אביב.

למידע נוסף, בקרו אותנו באתר https://www.orbia.com.

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.