מפקחי משרד החקלאות סיכלו ניסיון הברחה של 58 טון(!) אבטיחים מהרשות הפלסטינית

30 מאי 2022
הברחה של אבטיחים הברחה של אבטיחים

מחקירה ראשונית עולה כי האבטיחים היו מיועדים לשיווק ברשת מרכולים גדולה בארץ.

ק

במשרד החקלאות שבים ומדגישים כי שיווק תוצרת חקלאית שלא עברה פיקוח כנדרש היא עבירה על החוק המסכנת את בריאות הציבור וגם עלולה לגרום לנזקים נרחבים לצומח בישראל.

שתי משאיות ועליהן 58 טון אבטיחים נתפסו במהלך היממה האחרונה,  במחסום הבקעה, ובמחסום א-זעיים, בעקבות מידע מודיעיני שנאסף על ידי  היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר (פיצו"ח). על פי המידע המשאיות יצאו מאותה נקודה בשטחי הרשות והתפצלו בדרכן לתוך שטחי ישראל.

עם תפיסתה, התברר כי צורפו לסחורה תעודות מזויפות, המעידות על מקור גידול באזור בקעת הירדן, במטרה ליצור מצג שווא של תוצרת חקלאית מפוקחת. במהלך חקירת הנהגים, עלה החשד כי האבטיחים היו מיועדים לשיווק בסניפי רשת מרכולים גדולה בישראל. כנגד נהגי המשאיות נפתחו הליכים משפטיים.

האבטיחים שהוברחו הועברו להשמדה על פי הוראת רופא. במשרד החקלאות מדגישים כי תוצרת צמחית הנכנסת לישראל באופן מוסדר, עוברת פיקוח וביקורת במעברי הגבול על ידי מפקחי הגנת הצומח של משרד החקלאות. זאת, במטרה לוודא כי אינה נושאת מזיקים, נגעים ושאריות חומרי הדברה. הכנסת תוצרת ללא פיקוח כאמור, עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים לחקלאות המקומית, ומהווה סכנה לבריאות הציבור.

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "בזכות עבודת שטח מודיעינית ומבצעית מאומצת של מפקחי הפיצו"ח, הצלחנו למנוע עוד ניסיון הברחה שהיה עלול לגבות מהציבור הישראלי מחיר כבד ביותר. אני שב ומדגיש כי שיווק תוצרת כזו היא עבירה על החוק, ויתרה מכך היא מהווה סכנה לבריאות הציבור, כמו גם לענפי החקלאות השונים".

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.