האיחוד החקלאי

האיחוד החקלאי

האיחוד החקלאי היא תנועת התיישבות א-פוליטית המאגדת יישובים חקלאיים. של המעמד הבינוני

התנועה הייתה אחת התנועות המיישבות בארץ ישראל ובמסגרתה הוקמו יישובים רבים מאז שנות ה-20 של המאה ה-20.

כיום, פועלת התנועה לקידומם והמשך פיתוחם של יישובים רבים

להמשך

כתובת האתר: https://ihaklai.org.il

נוהל זה מיועד למתן סיוע לפנים משורת הדין למגדלים העוסקים בגידול תוצרת חקלאית טרייה בענף הפרחים לייצוא ולשוק המקומי ובענף התבלינים לייצוא בלבד, אשר נפגעו כלכלית ממשבר הקורונה. יובהר, כי נוהל זה מיועד למתן סיוע למגדלים בענפים המנויים לעיל ביחס לגידולים המשווקים כתוצרת טרייה בלבד.    

מועצת הדבש וארגון מגדלי הדבורים בישראל: בחודש האחרון נרשמת עלייה חדה בגניבת חלות דבש וכוורות בשיא עונת אגירת הדבש, לפני חגי תשרי ובצל הקורונה והמשבר הכלכלי

בתאריך 30.1.2018 נערך סיור בהשתתפות מנכ"ל משרד החקלאות, מנכ"ל משרד התיירות, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, השמאי המממשלתי הראשי ועוד. בסיכום הסיור התבקש השמאי הממשלתי לקבוע ערכי טבלה לשימוש למטרת יקב בנחלה חקלאית, עפ"י החלטות מועצת מקרקעי ישראל מס' 1472,1316, ו- 1581, שתהיה, ככל האפשר, הוגנת, פשוטה ליישום ויוצרת ודאות.

לצורך קביעת העקרונות התקיים דיון מקצועי ביום 10.4.2018, במשרדו של השמאי הממשלתי הראשי, בהשתתפות: נציגי אגף שמאות ברמ"י, המועצה לגפן היין, ומשרד החקלאות.

מצ״ב דו״ח של השמאי הממשלתי שנשלח למנהלת אגף בכיר שימושים חקלאיים רשות מקרקעי ישראל

כחלק משיתוף פעולה של 'מעוף נתניה וצפון השרון'
והמועצה האזורית מנשה בסיוע לעסקים בצל הקורונה

מערכת סולרית צפה על פני מאגר מים הגדולה בישראל, החלה את פעילותה השבוע בהספק חשמל של 880 קילו ואט, כמות אשר שווה ערך לצריכת חשמל של קיבוץ אחד.

בבית המטבחיים מצאו המפקחים כחצי טון בשר שנשחט בשחיטה שחורה, ללא כל פיקוח, וכן חותמות מזויפות שמטרתן "להכשיר" את הבשר. בעל המקום נחקר ונפתחו נגדו הליכים משפטיים, הבשר הועבר להשמדה

מתחילת השנה ועד היום סיכלו מפקחי המשרד עשרות ניסיונות הברחה ושחיטה של בשר והשמידו למעלה מ-23 טון בשר שעלול להוות סכנה ממשית לבריאות הציבור והיה בדרכו לצלחת שלנו, הצרכנים

במשרד החקלאות מדגישים כי יש לרכוש מוצרים מן החי אך ורק במקומות מורשים, הנמצאים תחת פיקוח. יש לשים לב שהמוצר נמצא באריזתו המקורית, סגורה ונקייה עם תווית וסימון של תאריך ייצור ותאריך תפוגה

מגבלות ההתכנסות של אספות כלליות מחד בשל התפרצות נגיף הקורונה והחובה לפעול לפי לוח זמנים מאידך בשל חובות רגולטוריים יוצרות לאגודה ולחבריה אתגרים לא פשוטים המחייבים היערכות של האגודה למצב החדש שנוצר.

מגבלות אלו כפי שהתקבלו על ידי משרד רשם האגודות מקשות על כינוס אספות כלליות באגודות שיתופיות רבות.

בשל עובדה זו הוציא משרד רשם האגודות השיתופיות מספר הנחיות הנוגעות להתנהלות האגודה בעת הזו.

ככלל, על פי הנחיות משרד רשם האגודות יש להימנע מכינוס אספות כלליות ולקיימן רק בנסיבות שיפורטו בחוזר זה נעסוק במספר נקודות חשובות

תראו מה מחכה לכם אצלנו...

ביקור מרגש במוזיאון "הגדת חבל ימית" במושב דקל, בליווי סרט והדרכה מרתקת על הפרחת המדבר והגשמת חלום למען השלום.

הנכם מוזמנים להשתתף בקורס ארצי למגדלי הדרים, שיתקיים ב ZOOM בחודשים אוגוסט - נובמבר 2020 החל מיום רביעי ו' באלול תש"ף, 26/8/20.

ההשתתפות בקורס ללא תשלום, אך נדרשת הרשמה מראש במייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. או במשרד 04-6816100 ליעל.

הסקר בדק את מידת האמון של הציבור בממשלה בהתנהלות בסגר ויכולתה להעניק לו ביטחון מזון בהקשר של אספקת ביצים, ובעתיד, במידת ההסכמה שהממשלה תוכל למנוע מחסור בביצים אם יהיה סגר נוסף. על פי התוצאות בסגר הקודם 58% מהציבור הרגישו ביטחון שהמדינה תמצא פתרון מהיר למחסור בביצים כאשר אחוז דומה, 55% חושבים שהמדינה תוכל למנוע מחסור בביצים בסגר הבא אם יהיה.

 ומה יעשו הצרכנים בפועל בסגר נוסף? 57% ציינו שלא ייקנו יותר ביצים

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237