האיחוד החקלאי

האיחוד החקלאי

האיחוד החקלאי היא תנועת התיישבות א-פוליטית המאגדת יישובים חקלאיים. של המעמד הבינוני

התנועה הייתה אחת התנועות המיישבות בארץ ישראל ובמסגרתה הוקמו יישובים רבים מאז שנות ה-20 של המאה ה-20.

כיום, פועלת התנועה לקידומם והמשך פיתוחם של יישובים רבים

להמשך

כתובת האתר: https://ihaklai.org.il

להלן פסק דין של בית המשפט המחוזי שאימץ ביום רביעי 22.3.2023 את עמדת בית המשפט המחוזי – שקבע כי אין לנהל תביעות ייצוגיות נגד רמ''י בגין נזקי התנהלותה בעסקאות.

בין היתר בגלל "השונות האישית בין עסקה לעסקה" שחוסמת מכנה משותף של הקבוצה הרלבנטית!

עת״מ (חיפה) 48831-09-22 נהריה כפר שיתופי להתיישבות חקלאית בע״מ נ׳ רשות מקרקעי ישראל ואח׳, פס״ד מיום 20.03.23

כך פתח שר החקלאות ופיתוח הכפר הבוקר (ה') את כנס "אסטרטגיה וחדשנות במרחב הכפרי", ביוזמת משרד החקלאות ופיתוח הכפר באולם אווניו, בקריית שדה התעופה

במשרד החקלאות מדגישים: אין מחסור בעוף טרי או קפוא ∙ לאור הביקוש הגובר לבצל, פתח המשרד מכסות פטורות ממכס במיוחד לקראת החג ∙ משרד החקלאות ממשיך לעקוב אחר השינויים בשוק ויעדכן את הציבור בהתאם                                                                                           

האגף לאיגוד שיתופי במשרד הכלכלה והתעשייה פרסם, כי מעתה אגודות שיתופיות יכולות לקבל שירותים ממשלתיים באמצעות אזור עסקי לאגודות.

בשנים האחרונות החלה בארץ יוזמה מבורכת של משקים חקלאיים אורגניים הפותחים את שעריהם למכירה ישירה לקהל הרחב ובכך נותנים מענה לצריכת תוצרת חקלאית בריאה, מקיימת ומקומית. 

בפסח הזה החל מה-30/3 ועד 4/4, אנחנו מזמינים אתכם להגיע למשקים, להכיר את החקלאים, לטעום מזון אורגני ולפגוש מקרוב את שיטות הגידול והפרקטיקות האורגניות.  

גם השבוע התמקדנו בניסיון להתקדם מול הממשלה בכל מיני מישורים.

ביום ראשון שעבר אושרו בוועדת כלכלה בה התקנות של משק החלב.

ביום שלישי בכנסת התקיימה וועדה מיוחדת לעובדים זרים בראשות חה״כ אליהו רביבו (ליכוד) ובמעמד סגן שר החקלאות חה"כ משה אבוטבול (ש״ס).

ביום רביעי התקיימה פגישה של ראשי ההנהגה החקלאית (עמית יפרח, דובי אמיתי ואנוכי) עם חה"כ דוד ביטן (ליכוד) מנהל וועדת כלכלה, יחד עם אנשי משרד האוצר והחקלאות וחברי הכנסת אלון שוסטר (המחנה הממלכתי) ושלום דנינו (הליכוד) בניסיון להתקדם במשא ומתן ברפורמה החקלאית

עשרות חקלאים ובעלים של משקים אורגניים מכל רחבי הארץ, התאגדו יחדיו, כדי להילחם ביוקר המחייה, לצמצם פערי תיווך ולהביא לכם, רגע לפני חג הפסח, את התוצרת החקלאית האורגנית הטובה ביותר מהשדה ועד הצלחת. 

מחדל של משרד הכלכלה: מכרז לבניית המסוף לפינוי מי תמלחת לא בוצע במשך שנים. המסוף הקיים, מסוף א.ל.א. צפוי להיסגר בסוף חודש מרץ.

 המשמעות היא: חשש לפגיעה חמורה בייצור העוף והבשר בישראל כבר בסוף חודש מרץ, ערב חג הפסח.

הצלחה לפסטיבל 'מהחממה לצלחת'- FARM TO TABLE, שהתקיים במשך שני סופי שבוע ביישובי הערבה התיכונה, בהשתתפות אלפי משפחות וחובבי קולינריה,

בחוזר פרטים לגבי:
- הקצאות מים לשנת 2023 
- רישיונות אספקה לשנת 2023 
- דיווחים שנתיים כספיים על פעילות המים

 

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.