נוהל להגשת בקשה לתמיכה במרכזי מבקרים לתיירות כפרית חקלאית

תכנית פיתוח הכפר -  נוהל תמיכה לשנים 2018-2019.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר (להלן – המשרד) מודיע על האפשרות לקבל תמיכה בכפוף לקיומו של תקציב ייעודי לנושא ובהתאם להוראת תכ"מ 6.2.1.

רקע לתמיכה ומטרתה

בשנת 2014 גיבש משרד החקלאות ופיתוח הכפר תכנית לפיתוח הכפר לשנים 2015-2020.

המדיניות המנחהמשלבת בין פיתוח חקלאות, פיתוח כפרי, עידוד תעסוקה יזמית ומגוונת בדגש על תיירות כפרית וחקלאית, שיקום תשתיות בישובים כפריים, עידוד הצמיחה באזורי הפריפריה ושמירת משאבי  הטבע והסביבה.

מטרות תכנית פיתוח הכפר 2015 – 2020:

 1. עידוד הזיקה לשטחים חקלאיים והדגשת התרומה לייצוב ופיתוח החקלאות, לשמירה על קרקע חקלאית ושטחים פתוחים ולטיפוח ערכי סביבה ונוף במרחב הכפרי.
 2. חיזוק הקהילה הכפרית והעצמתה בצד שימור המורשת החקלאית והכפרית, פיתוח הישוב הכפרי בישראל, במגוון צורותיו, כצורת ישוב ייחודית.
 3. גיוון הבסיס הכלכלי של הישוב הכפרי, בדגש על יזמות כפרית ותיירות כפרית.

יעד התמיכות במרכזי מבקרים לתיירות כפרית חקלאית

מרכז מבקרים הינו מוקד התכנסות לקהל מבקרים במשק חקלאי, בתוך או בצמוד לפעילות המתקיימת בו. המרכז מיועד לחשוף בפני המבקרים באמצעים חזותיים או אמצעים אחרים את הפעילות החקלאית או הכפרית, את מוצרי המשק ו/או את הרעיון שבסיס הקמתו ופעילותו. הדרישות לתכנון מרכז מבקרים
לתיירות כפרית חקלאית מפורטות בתדריך שבסעיף 14.

יעד התמיכות בעסקים קטנים

התמיכה בעסקים קטנים באה לתת מענה לפיתוח כלכלי עסקי במשק החקלאי, בדגש לנושאים שאינם מטופלים דרך מסגרות קיימות במשרד. סוג תמיכה

 • זה נותן אפשרות להגשת בקשה ע"י תושב בודד או קבוצה של בעלי עניין לקבלת תמיכה ישירה בתחומים שלהן:תמיכה בתשתיות לעסקים קטנים במרחב הכפרי לצורך עידוד גיוון התעסוקות במרחב הכפרי. התמיכה תהיה בתעסוקות המפורטות בהחלטת רמ"י 1316.
 • תמיכה בקיום ופיתוח יזמות כפרית במרחב הכפרי, בתחומים שונים, כגון פעילות נלווית לפעילות חקלאית, תיירות ונופש, עיבוד תוצרת חקלאית, פעילויות חינוך לחקלאות ומורשת הכפר.

משרד החקלאות נותן אורכה ודחה עד ל 31/5/18 את התאריך האחרון להגשת בקשות;

נוהל של הרשות לתכנון ופיתוח החקלאות, ההתיישבות והכפר אגף לתכנון ופיתוח הכפר במשרד החקלאות

עודכן לאחרונה ב חמישי, 03 מאי 2018 10:11

פריטים קשורים

 • משרד החקלאות: ענפי החקלאות השונים נקבעו כענפים חיוניים למשק ויוכלו להמשיך לספק לציבור מזון טרי גם בתקופת הסגר

  בהמשך להחלטת הממשלה בעניין הטלת סגר (החלטה מספר 376 מיום 13.09.2020), מבהיר משרד החקלאות כי ענפי החקלאות השונים על כל שרשרת ההספקה שלהם ומערכות העיבוד ממשיכים להיות ענפים חיוניים למשק גם בתקופת הסגר. על כן ענפים אלו ימשיכו להיות מוחרגים מההגבלות הכלליות, וימשיכו לייצר מזון טרי לציבור.

 • תיירון - עלון אלקטרוני לענייני תיירות חקלאית וכפרית

  גיליון מספר 32 - אלול תש"פ. ספטמבר 2020.

  מופק ע"י משרד החקלאות ופיתוח הכפר,הרשות לתכנון ושה"מ.

 • הנחיות לעונה למגדלי זית

  עונה זו מאופיינת בכמות נמוכה של יבול, ולכן ההבשלה הוקדמה ואנו בפתחו של מסיק זיתי המאכל. עד כה ניכר מחסור בזיתי מאכל, שיושלם בחלקו מיבוא זית ירוק מירדן, וחלק מזיתי השמן מזנים פיקואל ופישולין.

  מחיר הזיתים למאכל נותר כשהיה אשתקד, בהתאם להסכם עם המפעלים. לגבי זיתי השמן, המחיר העולמי של שמן כתית מעולה הוא נמוך מאוד, אך עם זאת, בשנים האחרונות נראית מגמה של העדפת השמן הישראלי, ולכן יש לצפות ליציבות מסוימת.

  משרד החקלאות ופיתוח הכפר - שירות ההדרכה והמקצוע, אגף הפירות

 • קורס ארצי למגדלי הדרים

  הנכם מוזמנים להשתתף בקורס ארצי למגדלי הדרים, שיתקיים ב ZOOM בחודשים אוגוסט - נובמבר 2020 החל מיום רביעי ו' באלול תש"ף, 26/8/20.

  ההשתתפות בקורס ללא תשלום, אך נדרשת הרשמה מראש במייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. או במשרד 04-6816100 ליעל.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237