ד"ר אורסולה פון דר ליין, נשיאת הנציבות האירופית: אתם, פשוטו כמשמעו, גרמתם למדבר לפרוח. היום, הפתרונות שאתם חוקרים מזה דורות יכולים לשנות את חייהם של מיליונים ברחבי העולם

14 יונ 2022 המחברת/ת:
ד"ר אורסולה פון דר ליין- נשיאת הנציבות האירופית ד"ר אורסולה פון דר ליין- נשיאת הנציבות האירופית דני מכליס,

ד"ר אורסולה פון דר ליין, נשיאת הנציבות האירופית  והאישה הראשונה בתפקיד זה, קיבלה הבוקר תואר ד"ר לפילוסופיה לאות כבוד מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב מתוך הערכה על מנהיגותה ופעילותה לחיזוק ביטחון המדינה, לקידום הצדק החברתי ולרווחתם של נשים, ילדים ובני נוער.

בדבריה, התייחסה ד"ר פון דר ליין למלחמה בין רוסיה לאוקראינה ואמרה:  " התוקפנות הרוסית נגד אוקראינה היא מלחמה נגד עצם הדמוקרטיה. זו מלחמה נגד הרעיון שהעם האוקראיני ריבון לקבל את החלטותיו לגבי עתידו. מדי שנה בשנה דחפה החברה האוקראינית המגוונת והתוססת לקראת שינוי חיובי, וחיזקה את מוסדותיה הדמוקרטיים. נגד כל האלה הקרמלין נלחם.

עוד התייחסה בדבריה גם למשבר האקלים: " שינוי האקלים הוא בהחלט האתגר השני שעל הדמוקרטיות שלנו להתמודד אתו. ואף אחד לא מבין זאת יותר טוב מכם, כאן בנגב. דוד בן גוריון האמין שכאן בנגב ייבחנו יצירתיותה של ישראל ורוח החלוציות שלה. הוא תמיד דיבר על "החובה להפריח את המדבר". ואת זאת בדיוק עשיתם מאז. כפי שאנו יכולים לראות בבית הספר לקיימות ולשינויי האקלים. אני משתאה כיצד אתם בוחנים ויוצרים חומרים העמידים בפני חום המדבר, וכיצד הצלחתם להתאים את גידולי המזון לאקלים המדבר.  אתם, פשוטו כמשמעו, גרמתם למדבר לפרוח. היום, הפתרונות שאתם חוקרים מזה דורות יכולים לשנות את חייהם של מיליונים ברחבי העולם."

מגילת הכבוד שהוענקה הבוקר לנשיאת הנציבות האירופית, ד"ר אורסולה פון דר ליין, בטקס הענקת תואר ד"ר לפילוסופיה לאות כבוד מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב נפתחה במילים: "הסנאט והוועד המנהל של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב גמרו אומר לכבד את ד"ר אורסולה פון דר ליין מתוך הערכה עמוקה למדינאית רבת-השפעה, נשיאת הנציבות האירופית, המובילה את האיחוד האירופי אל עתיד מבטיח, בקדמה את הדמוקרטיה, השלום והאחדות בין המדינות".

ד"ר פון דר ליין, אזרחית גרמניה ורופאת נשים בהשכלתה, הינה האישה הראשונה המכהנת בתפקיד נשיאת הנציבות האירופית, הזרוע המבצעת של האיחוד האירופי ולמעשה מתפקדת כמעין "ממשלת האיחוד האירופי". במהלך כהונתה הארוכה בפרלמנט הגרמני ובמפלגת ה-CDU כיהנה כשרת העבודה והרווחה, השרה לענייני משפחה ונוער ושרת ההגנה. בתפקיד זה פעלה רבות למען ישראל, במיוחד למען ביצור ביטחון ישראל ואף בתפקידה הנוכחי כנשיאת הנציבות האירופית, ד"ר פון דר ליין פועלת נחרצות כנגד האנטישמיות ביבשת אירופה. 

פרופ' דניאל חיימוביץ, נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ברך את הנשיאה ואמר: " אנו מעניקים את תואר דוקטור לאות כבוד ליחידים המייצגים את המאפיינים שאנו רוצים לחזק כהשראה לסטודנטים שלנו וכמודל לחיקוי עבור קהילת המדענים, החוקרים והתומכים שלנו. כשאני מביט על שלל ההישגים וסדרי העדיפויות של ד"ר פון דר ליין, אני שמח לראות את הערכים שגם אנו כאוניברסיטה התחייבנו אליהם. כך למשל מפת הדרכים  למאבק בשינויי האקלים מותאמת באופן מושלם לבית הספר החדש שלנו גולדמן-זוננפלד לקיימות ושינויי אקלים, המחויבות ארוכת הטווח לזכויות נשים, נישואי הומוסקסואלים וחברה דמוקרטית מכילה מובנית ב-DNA של האוניברסיטה שלנו, שרואה את ייעודה בבניית חברה אקדמית משותפת המשתמשת בהשכלה גבוהה ככלי לשינוי חברתי. הפעולות וההישגים של ד"ר פון דר ליין מהווים השראה לכולנו כאן היום

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.