מכון המחקר מיגל אירח את הכנס הבינלאומי של הפרויקט האירופי היוקרתי LENSES

07 מאי 2023 המחברת/ת:
‎⁨הפרויקט האירופי LENSES ‎⁨הפרויקט האירופי LENSES צילום- מכון המחקר מיגל

חוקרי מיגל הציגו פיילוט ראשון מסוגו למערכת אגרו-וולטאי מעל מטעי פרי

מכון המחקר מיגל, של החברה לפיתוח הגליל, אירח את הכנס הבינלאומי של לנסס LENSES - פרויקט אירופי, במימון קרן PRIMA, בו חברים מוסדות מחקר מובילים משש מדינות- שלוש מאירופה (איטליה, ספרד, יוון) ושלוש מאגן הים-התיכון (טורקיה, ירדן וישראל). פרויקט לנסס LENSES עוסק בהסתכלות הכוללת בתחום החקלאי (NEXUS) - השפעות מים-אנרגיה-סביבה ומזון (WEFE) ביחס לגידולים חקלאיים שונים.

לכנס בישראל הגיעו 27 חוקרים מהמדינות המשתתפות, וזאת בהמשך לביקור מקצועי בעמאן בירדן, במסגרתם התקיים ביקור והצגת חלקת המחקרים של מכון המחקר מיגל, בתחום האגרו-וולטאי, במטע הנקטרינות של קיבוץ יפתח בו מתוכננת חברת 'אגרי-לייט' להקים מערכת פאנלים סולריים מעל עצי מטע פרי, לאחר שיתקבלו אישורי הרגולציה המתאימים.

פרופ' אורי מרחיים, ראש המחלקה לחקלאות מדייקת וראש אגף אירופה במכון המחקר מיגל אומר: "שמחנו לארח את נציגי פרויקט לנסס משש המדינות, חוקרים ומומחים, הפועלים בשיתוף פעולה מלא ומוצלח ולהציג להם את המחקר בו מתמקד מכון המחקר מיגל בשימוש של מערכות אגרו-וולטאיות (APV) בשטחי גידולים חקלאיים אשר מעליהם מותקנים פאנלים סולאריים פוטו-וולטאיים באמצעותם מיוצר חשמל ירוק ונקי, כך מתקיים דו-שימוש בקרקע, תוך הסתכלות כוללת של יחסי מים- מזון - וייצור אנרגיה אלטרנטיבית. תוך שימוש במערכות גם מעל מטעים, הכוללות ציוד מתוחכם למחקר ומעקב אחרי שטפי מים וגזים. טכנולוגיות APV אלה מתפתחות בחמש השנים האחרונות בעולם, ובישראל מוצע בגליל פיילוט ראשון מסוגו במטעים. מטרת המחקר היא לבחון את ההשפעות האקולוגיות-פיזיולוגיות בעקבות ההתקנות של פאנלים במטע נקטרינה על הצימוח, על כמויות הפרי ואיכותו ועל צריכת המים בעקבות ההצללה" אומר פרופ' מרחיים.

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.