מיזם F2F לחקלאות בת קיימא, הממומן על ידי האיחוד האירופי, יקיים כנס וירטואלי ראשון בישראל בהשתתפות מומחים ומקבלי החלטות בתחום המזון מאירופה וישראל

27 יונ 2022 המחברת/ת:
מיזם F2F לחקלאות בת קיימא מיזם F2F לחקלאות בת קיימא

Farm to Fork (F2F) הוא חלק מתוכנית האקלים הרחבה של האיחוד האירופי שנועד ליצור מערכי ייצור מזון בריאים, הוגנים וידידותיים לסביבה. 

החקלאות ותעשיית המזון העולמית אחראיות לכשליש מפליטות גזי החממה, צורכות כמויות גדולות של משאבי טבע כגון קרקע ומים, גורמות לצמצום המגוון הביולוגי וקשורות גם לתופעות בריאותיות שליליות הקשורות בתת תזונה או תזונת יתר, תחלואה והשמנה. כחלק מתוכנית האקלים הכוללת של האיחוד האירופי הוקם מיזם F2F שנועד לייצר שיתופי פעולה חוצי מדינות לצמצום הנזקים החברתיים והסביבתיים של החקלאות ובניית מערכי ייצור מזון יציבים, נגישים לכל, הוגנים ליצרנים וידידותיים לסביבה. 

המיזם, הממומן על ידי האיחוד האירופי, צפוי לקיים השבוע כנס ראשון של דיאלוג ישראלי-אירופי, ב-28-29 ביוני, בו ידונו מקבלי החלטות ומומחים משני הצדדים באתגרים המאפיינים את משק החקלאות הישראלי ועל פתרונות טכנולוגיים ורגולטוריים אפשריים בדגש על שמירה על איכות הקרקע, צמצום בזבוז ואובדן מזון ושימוש אחראי בחומרי הדברה ומזהמים אחרים בתחום החקלאות. הרצאות מומחים ילוו בדיונים שמטרתם למצוא ממשקים אפשריים לשיתוף פעולה ושיפור מערכי המזון ברמה הגלובלית. 

רקע:

התיקון של מערכות המזון ברמה הגלובלית מחייבות התחשבות בנסיבות הייחודיות של מדינות וחברות בכל העולם והתייחסות לאתגרים משותפים כגון התדלדלות הקרקע ואובדן מזון המושפעות מהאופן בו מזון מיוצר, מעובד, משונע ונצרך. 

למרות שהמודעות הגלובלית להשפעות מערכת המזון גוברת ופתרונות שונים מפותחים ומיושמים, יש עדיין צורך לייצר מהלכים ושיפורים באופן מהיר והחלטי תוך בניית שיתופי פעולה ותיאום בין לאומי. 

סדרת המפגשים והסדנאות הממוקדות במדינות שונות ממומנת על ידי שירות מדיניות החוץ של הנציבות האירופית  (FPI) כחלק מיישום האסטרטגיה של תכנית F2F. מטרות התוכנית כוללות בין היתר:

  • צמצום של 50% בשימוש בחומרי הדברה כימיים מסוכנים.
  • צמצום אובדן נוטריינטים בחמישים אחוז תוך שמירה על פוריות הקרקע. משמעות המהלך הוא צמצום של 20% בשימוש בדשנים עד 2030.
  • צמצום בחמישים אחוז של מכירת חומרים אנטי-מיקרוביאלים לחיות משק ולחקלאות ימית עד 2030.
  • גידול אורגני בלפחות 25% מהקרקעות החקלאיות עד 2030.

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.