שר החקלאות, עודד פורר, יצא הבוקר לבקר באזרבייג'ן במטרה לקדם את היחסים בין המדינות ולמקסם את פוטנציאל המסחר של חברות האגרו-טק הישראליות ברמה הבין-לאומית

עודד פורר עודד פורר מאת קובי גדעון / לשכת העיתונות הממשלתית, CC BY-SA 3.0, קישור

על פי נתוני משרד החקלאות, חברות האגרו-טק הישראליות מייצאות כיום בשווי של כ-9 מיליארד דולר בשנה • בין התחומים בעלי הפוטנציאל הגבוה למסחר: שיטות השקיה, דישון, שיטות הדברה ופיתוח משק החלב

שר החקלאות ופיתוח הכפר, עודד פורר: "הביקור יוצא הדופן הזה מהווה הזדמנות עסקית של ממש עבור חברות האגרו-טק הישראליות להיפגש עם הלקוח הבין לאומי, לשמוע את צרכיו מהשטח, ולפעול למציאת פתרונות, שיסייעו לו לקשר מסחרי ארוך טווח. זהו נדבך נוסף ברפורמה בחקלאות שאני מקדם, במטרה להחזיר את ענף החקלאות לקדמת הזירה העולמית. וכן, לשים את הדגש על הטכנולוגיה החקלאית שתטיב עם החקלאי המקומי ותעלה את שווי המסחר הישראלי בעולם. אני מודה לשותפי לדרך, שר החקלאות האזרי, אינם קארימוב"

שר החקלאות ופיתוח הכפר, עודד פורר, יצא הבוקר לביקור באזרבייג'ן לשם קידום יחסי המסחר בין המדינות ושילוב טכנולוגיות ישראליות בפרויקטים חקלאיים במדינה. השר נענה להזמנה של מקבילו שר החקלאות האזרי, אינם קארימוב, לאור המובילות הישראלית בהגדלת התוצרת החקלאית והמיכון. במסגרת הביקור, ייפגש השר עם שר החקלאות האזרי, אינם קארימוב, ושר הכלכלה, מיקייל ג'אברוב, וישתתף באירועי החקלאות ייחודיים שיתקיימו במהלך השבוע.

במסגרת הביקור הישראלי שייערך במשך 4 ימים, הוזמן השר יחד עם חברות אגרו-טק ישראליות: בתערוכה ישתתפו 7 חברות (אדמה, אפימילק, קרופא, כיל, פסקל, פלמיקס, גרויינג סמרט, נטפים). בנוסף, ייערך פורום עסקי אליו תצטרפנה 7 חברות נוספות: אקווה מעוף, הזרע 1939, נטפים, פלסאון, אגריגו, ביתן ניסים ובניו, סגולה אגרו. מטרת הפורום העסקי, שהוא פרי שיתוף פעולה של המשרד יחד עם שגרירות משרד החוץ בבאקו ומכון הייצוא, היא להפגיש בין חברות אזריות ומגדלים מקומיים לבין חברות האגרו-טק הישראליות. בביקור, יעלו החקלאים המקומיים את הקשיים מהשטח, ואלו יוכלו לסייע, להתאים את המוצרים ולשווק את הטכנולוגיות הישראליות שברשותן. כל זאת, במטרה לייצר שיתופי פעולה, וכן לקדם את המסחר ואת חברות האגרו-טק הישראליות.

עוד במהלך הביקור, תשתתף המשלחת הישראלית בתערוכה "Caspian Agro" שמקבצת במקום אחד את השחקניות החזקות בתעשייה החקלאית העולמית, לרבות: בתחומי האגרו-טק, הגידול החקלאי, הייבוא והייצוא. במשרד מעריכים כי המפגשים הללו, הם הזדמנות עסקית נהדרת ועתידים לרקום הסכמי מסחר עם החברות השונות לטווח הארוך. על פי נתוני משרד החקלאות, חברות האגרו-טק הישראליות מייצאות כיום טכנולוגיות חקלאיות שונות, לרבות, השקיה מדויקת, הדברה, דשנים, חממות וחקלאות הידרופונית, ששווין עומד על כ-9 מיליארד דולר בשנה.

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.