⁨ שני טרקטורים כבדים בשווי 300 אלף שקלים כל אחד שנגנבו מחקלאי הגליל לפני מספר חודשים התגלו שקועים בבריכת חמצון לאחר שמיי הבריכה הועברו לטובת השקיה חקלאית⁩

הטרקטורים  הגנובים שחולצו מבריכת חמצון הטרקטורים הגנובים שחולצו מבריכת חמצון

שני טרקטורים כבדים בשווי 300 אלף שקלים כל אחד, שנגנבו מחקלאי הגליל לפני מספר חודשים, כל אחד בעיתוי אחר, התגלו שקועים בבריכת חמצון, לאחר שמיי הבריכה הועברו לטובת השקיה חקלאית. הטרקטורים חולצו אתמול (2.10) מהמים, אך אינם שמישים!

הגניבות הינן חלק מפעילות פשיעה חקלאית "פרוטקשן", ניסיונות סחיטה מתמשכים מחברת ג"ג וחקלאים נוספים בגליל ובכל הארץ, הצתות, השחתת רכוש, גניבות ואיומים. כזכור, סבלה חברת ג"ג ממספר הצתות, כתוצאה מהסירוב לשלם דמי חסות למשפחות הפשע. בהצתות ניזקו כלי עבודה כבדים (קומביין וכד'), מבנים ורכוש בשווי מאות מיליוני שקלים. גם חקלאי יסוד המעלה, ראש פינה ועוד סבלו נזקים כבדים כתוצאה מהצתות של בתי הקירור ורכוש ורק השבוע הוצת מבנה מועצה אזורית מבואות חרמון, כנראה מאותה סיבה.

יש לציין, כי הממשלה עדיין לא מצאה פתרון להענקת דמי ביטוח לכלים חקלאיים שהוצתו, אלא רק לגנבות חקלאיות, המותירות את החקלאים חסרי אונים מול מצב הפשיעה החקלאית הגואה וחוסר יכולת לבטח את רכושם.

המלחמה לקיום החקלאות  אינה רק בגבולות המדינה, אלא נמצאת גם בתוך הקו הירוק יום יום.

חלק מהכלים הכבדים שהוצתו מוצגים כמחאה לקהל הרחב בצומת אגמון החולה בירידה מכביש 90.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237