בהשקעה של 10 מיליון שקלים - החלה הכשרת 1,336 דונם חקלאיים לטובת נקלטים חדשים במועצה אזורית הערבה התיכונה

22 יונ 2022
הכשרת קרקעות  לחקלאות במושב פארן, הכשרת קרקעות לחקלאות במושב פארן, צילום - עופר גור, הערבה התיכונה

מועצה אזורית הערבה התיכונה החלה בהכשרת קרקעות נוספות לחקלאות, בהיקף של 1,336 דונם, במימון ובביצוע של הקרן הקיימת לישראל (קק"ל) ובתמיכת משרד החקלאות ופיתוח הכפר, להרחבת הנחלות החקלאיות של 26 משפחות חדשות אשר נקלטו ביישובי הערבה התיכונה לאורך השנה האחרונה, שתקבלנה כל אחת שטח גידול של כ-50 דונם (חלקה ב').

מטרת הפרויקט שעלותו נאמדת בכ-10 מיליון שקלים, להשלים את פיתוח השטחים בהקדם, על מנת לאפשר למשפחות שימוש בקרקעות, השלמת הקמת המשקים החקלאיים ויכולת השתכרות. הכשרת הקרקעות תתפרס על פני ארבעה מושבים במועצה: צופר (540 דונם), עידן (400 דונם), פארן (210 דונם) וחצבה (186 דונם). במהלך עבודות העפר והפיתוח יתבצע ציפוי בחול של הקרקעות החרסיתיות, האופייניות לערבה, על מנת שיהיה ניתן לגדל בהן גידולים חקלאיים.

מאיר צור, ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה, אומר: "אני מברך את המשפחות הצעירות החדורות במוטיבציה ורוח ציונית, על שבחרו בקהילת הערבה התיכונה כדי להעתיק את מקום מושבן ולפתוח פרק חדש בחייהן ומאחל להן בהצלחה בהקמת המשקים החקלאיים החדשים" אומר צור ומוסיף: "אני מודה למשרד החקלאות ופיתוח הכפר ולקרן הקיימת לישראל על היותם שותפים מרכזיים בפיתוח ובניית הערבה התיכונה בכלל ובקידום ענף החקלאות בפרט, המהווה מנוע מרכזי לצמיחה כלכלית וליצירת מקורות פרנסה".

מור זילברשטיין, מנכ"ל מועצה אזורית הערבה התיכונה, אומר: "קליטת מתיישבים חדשים היא חלק מרכזי בבניית ופיתוח הערבה התיכונה הנמצאת בפתחו של גל בנייה גדול, במטרה להרחיב את אוכלוסייתה בעשור הקרוב מ-4,000 ל-15,000 תושבים. קצב שיווק המגרשים בכל יישובי המועצה הולך וגדל לאור הביקוש הרב שנרשם בקרב זוגות ומשפחות צעירות מכל רחבי הארץ, המחפשות אורח חיים שקט ובעל אופן קהילתי, לצד מערכת חינוך איכותית וסביבה בטוחה לגידול ילדים".

במסגרת פרויקט ההרחבות בערבה התיכונה שנפתח לפני כשש שנים בכל יישובי המועצה האזורית: עידן, חצבה, עין יהב, ספיר, צופר, צוקים ופארן, העמידה המועצה האזורית לשיווק ופיתוח 400 מגרשים לבניית בתי מגורים ונחלות חקלאיות, מתוכם נרכשו מעל ל-60% על ידי הנקלטים החדשים.

למתעניינים במעבר לערבה התיכונה מוצעים שטחים בהרחבות הקהילתיות במחירים נוחים, כולל פיתוח. לדוגמה: ביישוב ספיר מוצעים מגרשים של חצי דונם לבניית בתי מגורים במחיר של כ-130 אלף שקלים, במושב חצבה מוצעים מגרשים של דונם במחיר של כ-200 אלף שקלים ובמושב עין יהב עומד מחירו של דונם מגורים על כ-270 אלף שקלים. כמו כן, במושבים עידן ופארן מוצעות נחלות חקלאיות בשטח של כ-4 דונם כל אחת בעלות של כ-500 אלף שקלים.

במקביל לעבודות הבנייה במועצה אזורית הערבה התיכונה מתבצעות עבודות לפיתוח תשתיות ושירותים לרווחת תושבי הערבה בהווה ואלו שיצטרפו בעתיד הקרוב, לרבות מקומות תעסוקה שיאפשרו פרנסה למשפחות הצעירות, שילוב שבין חדשנות וקידמה וכן תיירות מדברית. באזור התעשייה ספיר הוקמו בשנים האחרונות ארבעה מפעלים חדשים מתחום התעשייה הביטחונית, ביוטכנולוגיה, פרמה והיי טק, שיצרו מקומות עבודה בכל הרמות לתושבים חדשים.

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.