ההחלטה על יבוא דבש שערוריתית ומזיקה

רדיית דבש רדיית דבש

באיחוד החקלאי תוקפים את שר החקלאות על החלטתו לייבא דבש: שרי האוצר והחקלאות "מזיקים" לחקלאות.

אתמול הוציא שר החקלאות פורר מכתב למשרד הכלכלה בבקשה לייבא דבש ובכך שבר סטטוס קוו של שנים כאשר הוציא את הטיפול בדבש ממשרד החקלאות למשרד הכלכלה, שזה דבר שלא נעשה ולא יעשה בייחוד בשנה ברוכת ייבול ולאחר שהובהר שלא צפוי מחסור בדבש עד סוף שנת 2022.

ירון סולומון, ראש מחלקת התיישבות בתנועת כפרי האיחוד החקלאי: למרות שלא נחתם הסכם ולכאורה אין רפורמה בחקלאות, משרד החקלאות עושה ככל העולה על רוחו וממשיך באופן עקבי ומתמשך לנקוט בפעולות באופן חד צדדי.

החלטת שר החקלאות היא גניבת דעת ונדמה ששר החקלאות שם לו למטרה לחסל כל חלקה טובה.

ראשית חשוב להבין שהיבוא המדובר לא מיועד לחגי תשרי ולכן מדובר בהטעיית הציבור שכן כל הדבש שמיועד לחגי תשרי נמצא בארץ. בנוסף, מעולם לא קרה שמשרד החקלאות מוותר על סמכויות ומעבירן למשרד הכלכלה. החלטת הממשלה לחלק מכסות יבוא על אף שלחקלאים יש כושר ייצור מלא לענות על כל צרכי המשק היא שערורייתית וחסרת אחריות.

עו"ד דודו קוכמן, מזכ"ל האיחוד החקלאי: המשמעות של יבוא צנצנות דבש היא פגיעה משמעותית וקשה בענף הדבוראות. מעבר לכך, זו לא פגיעה רק בכושר יצור של הדבוראים וברווחיות שלהם אלא בחקלאות הישראלית שכן ההאבקה באמצעות כוורות הדבורים כידוע הן מרכיב חיוני בגידולים חקלאיים ובאיזון האקולוגי שכן יבוא של דבש יגרום לדבוראים חוסר ודאות ולייצר פחות דבש בעתיד.

למידע נוסף

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.