מבטח שמיר וסמארט-אגרו משקיעות בסטארט-אפ SupPlant במסגרת סבב של כ-10 מיליון דולר

13 יונ 2021
Ori Ben Ner CEO Ori Ben Ner CEO SupPlant

ברת הסטארט-אפ SupPlant (סופלנט), הפועלת בתחום האג-טק השלימה גיוס של כ-10 מיליון דולר. החברה סיימה את פיתוח הדור הבא של מוצר השקיה מדייקת המבוסס על בינה מלאכותית, נסמך על המידע הרב שנאסף בחברה ואינו מחייב התבססות על מידע מחיישנים. בסבב השתתפו מבטח שמיר, שותפות המו"פ סמארט-אגרו, Boresight Capital, ו-Menomadin Foundation. החברה גייסה עד כה למעלה מ -19 מיליון דולר.

במהלך שנת 2020 צמחו הכנסות החברה בכ- 1,200% והיא ממוצבת כאחת מחברות האגטק המבטיחות, וכבעלת מאגר המידע הגדול ביותר בעולם, בתחום החישה הצמחית.

סופלנט עוסקת במתן המלצות השקיה מדוייקות וחכמות המבוססות חישה צמחית. בכך מאפשרת לחקלאים ברחבי העולם להתמודד עם ההתחממות הגלובלית במציאות של מחסור במים ובתנאי אקלים משתנים. סופלנט פועלת כיום ב-14 מדינות ומתמחה ב-31 גידולים חקלאיים שונים. השימוש בטכנולוגיה של החברה הביא לגידול ממוצע של 20% ביבול ולירידה משמעותית בצריכת המים. בכך החברה מאפשרת שיפור משמעותי ברווחיות החקלאי ואבטחת אספקת מזון סדירה בעולם.  

הטכנולוגיה העכשוית של סופלנט מבוססת על סט חיישנים המנטרים את הצמח והקרקע ומעבירים את המידע באופן רציף למאגר המידע של החברה. בעזרת האלגוריתם שפותח תוך שימוש בבינה מלאכותית, מתבצע תכלול של המידע עם נתוני מזג אויר נוכחיים ותחזית צפויה. התוצאה מייצרת פקודות השקיה מדויקות ופשוטות לחקלאים, וכתוצאה מכך מתקבלת עלייה דרמטית ביבולים וחסכון משמעותי במים. בנוסף, המערכת מאפשרת לחקלאים להתכונן ולהתמודד עם פגעי אקלים, לשפר מדדי איכות כמו רמות סוכר בפרי וללמוד את תגובת הצמח והפרי לשינויים בסביבה.

כמו כן, המערכת מספקת המידע למגדל, דרך האפליקציה והאתר של סופלנט , הכוללת מדדים ברזולוצית החלקה הספציפית, כמו לדוגמא התראות ומידע בזמן אמת אודות מתן השקיה, תחזית מזג אויר חריגה ועוד.

כעת ועם גיוס ההון, משיקה סופלנט מוצר המבוסס על מאגרי המידע האגרונומי שצברה לאורך השנים ומאפשרת מתן המלצות השקיה ללא צורך בחיישנים. בצעד זה,  פונה סופלנט לנתח שוק של כ- 450 מליון חקלאים קטנים בעולם אשר אין בידם גישה לטכנולוגיה ולידע, ובכך מנגישה המלצות השקיה מבוססות בינה מלאכותית, בעלות נמוכה. לחסכון המשמעותי במים חשיבות עליונה לחקלאים אלו, כיוון שחלקם הגדול מעבדים את אדמתם באזורים הסובלים ממצוקת מים על רקע ההתחממות הגלובלית וחוסר היציבות האקלימי. סופלנט מייצרת שיתופי פעולה עם מדינות, חברות וארגונים עולמיים על מנת להגיע לכמה שיותר חקלאים קטנים ברחבי העולם תוך הנגשת הטכנולוגיה הייחודית של החברה.  

אורי בן נר, מנכ"ל סופלנט, מסר כי "הגיוס יאפשר האצת הפריסת הטכנולוגיה החדשה וזאת ללא צורך בהשקעת החקלאים בחומרה, ובכך מתאפשר גם לחקלאים שעד היום לא חלמו על גישה לטכנולוגיה, להנות מהיתרונות  המשמעותים שהיא מייצרת. יש לזכור שרוב מוחלט של חקלאי העולם לא נהנה כיום מהפיתוחים המדהימים שאנחנו רואים בשנים האחרונות, לרבות המערכות שאנחנו מוכרים כבר כמה שנים ברחבי העולם. היכולת להנגיש את הטכנולוגיה שלנו לקבוצה הזו היא לא פחות מבשורה דרמטית לעולם״.  

דגנית ורד, מנכ"לית שותפות המו"פ סמארט אגרו, "מדובר בהשקעה שנייה במספר מאז כניסתי לתפקיד והשלישית של השותפות, וככזו מהווה נדבך נוסף ליישום אסטרטגיית ההשקעות של סמארט אגרו. אני מאמינה שההשקעה בסופלנט תשיא ערך משמעותי למשקיעים. השותפות רואה בהשקעה בסופלנט, העוסקת בתחום ההשקיה המדייקת, כהשקעה שתספק פתרונות להתמודדות עם הצורך להעלאת היבול ודרכו הרווח הכלכלי לחקלאי בנוסף ליציבות שרשרת האספקה של המזון לאוכלוסיית העולם הגדלה. זאת לצד המענה למחסור במים ותהליך המדבור המתרחש עקב שינויי האקלים". 

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.