מאות ביצי מאכל יושמדו במחאה על החלטת מועצת הלול

26 מרס 2018 המחברת/ת:
רפי דיין רפי דיין צילום: ערן דיין

רפי דיין ואנשי חוות 'אורגני גרין', אשר עתרו באחרונה לבג"ץ בבקשה למנוע את קיום צו ההשמדה שהונפק בידי מועצת הלול לכ- 500 מעופות החווה, יגיעו ברביעי הקרוב (28.3.18) לכנס החירות החמישי של התנועה הליברלית החדשה ויקיימו במקום מחאה על התנהלות מועצת הלול ומדיניות המכסות בשוק הביצים. במהלך המחאה, צפויים אנשי החווה להשמיד מאות ביצים שפג תוקפן עקב איסור השיווק שהוטל בידי מועצת הלול וכמו כן, יחלקו לעוברים ושבים עשרות ביצים בהשאלה עד לתום ההליך המשפטי.

לקראת אירוע המחאה, אמר רפי דיין בעל חוות 'אורגני גרין' כי: "מחירי הביצים בישראל הם מהגבוהים ביותר בעולם ובעוד שבערב חג הפסח מייבאת המדינה באמצעות מועצת הלול עשרות מיליוני ביצים - אני, מגדל ישראלי, נאלץ להשמיד סחורה תקינה, איכותית וראויה למאכל עקב חוקים ארכאיים והתנהלות בריונית של מועצת הלול שנדמה כי כלל אינם שייכים למאה ה- 21. ברביעי הקרוב נגיע לכנס החירות במטרה למחות על המצב בו קבוצה קטנה של מגדלים וותיקים וכוחניים מפעילה לחצים למען סגירת השוק ומניעת כניסתם של מגדלים טובים וחרוצים נוספים לתחום. פתיחת שוק הביצים לתחרות צריכה להיות אינטרס ברור של ממשלה המבקשת להוריד את יוקר המחיה ואנו קוראים לחברי הכנסת לפעול לביטול חוק המכסות ולאפשר את פתיחתו של שוק הביצים לתחרות אמתית שתטיב עם כלל אזרחי המדינה".

בועז ארד, ממייסדי התנועה הליברלית החדשה הוסיף כי: "סיפורו של רפי דיין מלמד אולי בצורה הטובה והעצובה ביותר על ההתנהלות המונופוליסטית -קרטליסטית- דיקטטורית שמאפיינת את המועצות החקלאיות בישראל. במקום להיות אומת הייטק בחקלאות, הפכנו לאומת 'עסקני החקלאות' הפוגעת מידי יום בזכות הקניין הבסיסית של אזרחיה המדינה וחופש העיסוק של חקלאייה. במקום לזרוק ביצים טובות ולהשמיד מטילות כמו שדורשת באכזריות נוראית מועצת הלול, עדיף לזרוק לפח ההיסטוריה חוקים נוראיים שמאפשרים את קיומה של המועצה הזאת מלכתחילה- יש לבטל באופן גורף את כל משטרי 'ברית המועצות החקלאיות' ולפתוח את השוק לתחרות חופשית שתאפשר לישראל להגיע למעמד ההובלה שראוי לנו גם בתחום זה".

כנס החירות השנתי של התנועה הליברלית החדשה ומרכז איין ראנד, יתקיים ביום ד', 28.3.18 במרכז "נא לגעת" שביפו. הכנס, שזוהי השנה החמישית ברציפות לקיומו, יערך בסימן עשיית עסקים בישראל וצפויים לקחת בו חלק מיטב האנשים והגופים הפועלים למען קידום ערכי חופש הפרט והשוק החופשי בישראל. בין מושבי כנס החירות השנה: שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן (כולנו)– על 'כלכלה חזקה – מדינה חזקה', ח"כ אמיר אוחנה (ליכוד) – 'האם ישראל היא מקום טוב לבצע בו עסקים?', נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין – על 'פליליזציה של המרחב העסקי', מנכ"ל חברת סודה סטרים מר דניאל בירנבאום – על 'לעשות עסקים בישראל', פרופ' עומר מואב – הממשלה וההסתדרות נגד עסקים. במהלך האירוע, ופאנל פיננסים מיוחד בהשתתפות סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן, מנכ"ל מיטב-דש אילן רביב ויו"ר איגוד הביטקוין הישראלי מני רוזנפלד.

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.