משרד החקלאות יסייע לחקלאי עוטף עזה שיקדימו לקצור את שדות החיטה והשעורה

12 מרס 2023 המחברת/ת:
קציר חיטה קציר חיטה

תקציב התמיכה יעמוד עד 8 מיליון ₪ • המטרה היא להבטיח שהחקלאי יקבל תמורה בעד התוצרת החקלאית שגידל, וזו לא תינזק

משרד החקלאות יתמוך בחקלאי עוטף עזה בתמיכה בסך של עד 8 מיליון ש״ח, על מנת להבטיח שהחקלאים יקבלו תמורה בעד תוצרתם החקלאית, וזאת לצד התמודדותם עם הצתות ושריפות הנגרמות כתוצאה מטרור הבלונים והעפיפונים. באמצעות התמיכה, יאיצו החקלאים את קציר החיטה והשעורה, טרם המועד הרגיל שלו, שמגיע לסיומו בתחילת חודש יולי.  

באזור עוטף עזה, סמוך לגדר המערכת, קיימים כ-120,000 דונם של חיטה ושעורה. בשנים האחרונות, על רקע שיגור עפיפוני התבערה והבלונים מרצועת עזה, נאלצים חקלאי העוטף, ובענפים אלה ביתר שאת, להתמודד עם הצתות ושריפות נרחבות שפוגעות בחוסן הלאומי וגורמות לנזקים כבדים לחקלאות המקומית. 

הקצאת התקציב לתמיכה, עתידה להביא לכך שמרבית החיטה והשעורה יקצרו ירוקים או חצי ירוקים, טרם התייבשותם, על מנת להימנע מאפשרות לשריפתם. הזכאים לתמיכה יהיו חקלאים הנמצאים ב"קו האש" של טרור העפיפונים, המעבדים את שדותיהם בטווח 0 עד 7 ק"מ מגדר המערכת סביב רצועת עזה. באופן זה, יהיה ניתן למנוע את שריפתם מבלי לגרוע מתנובת החקלאי, ומפוטנציאל הרווח שלו. היקף התמיכה בשנת 2023 עומד על עד 100 ₪ לכל דונם אותו החקלאי יקצור לשחת ולתחמיץ, משמע השלבים בהם השדה אינו דליק.

 

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.