אלון שוסטר: "מי שבונה על ביצים מאוקראינה וגרעינים לבעלי חיים ובני אדם, רצוי שיסתמך על תוצרת הארץ, ייבוא הוא רק השלמה הכרחית"

24 פבר 2022
אלון שוסטר סגן שר הביטחון בתערוכה החקלאית בערבה התיכונה אלון שוסטר סגן שר הביטחון בתערוכה החקלאית בערבה התיכונה

 מעל ל-80 אלף איש ביקרו בשני ימי התערוכה החקלאית הגדולה בישראל במו"פ ערבה תיכונה וצפונית-תמר, חצבה

אלון שוסטר סגן שר הביטחון שביקר בתערוכה החקלאית התייחס למלחמה באוקראינה: "ישראל מייחלת לשמירת עצמאות אוקראינה וריבונותה. בתוך כך, נעמוד על הרחקת הסכנות שמאיימות על ביטחון ישראל ותושביה על גבולות ישראל ובמרחק מהם. משימתנו היא להמשיך 140 שנות ציונות של חיזוק הקשר של עם ישראל לאדמתו, הוקרת האדם העובד ומיצוי קידמת הטכנולוגיה והידע הנצברים בישראל ובעולם כדי להגביר פריון החקלאות המקומית, את הריבונות בקצוות הארץ ובאיכות החיים במרחב הכפרי״.

עוד התייחס סגן השר שוסטר לנושא ייבוא תוצרת חקלאית טרייה, ואמר כי יש חובה לחתוך את המעגל הרע של קיטון בהשקעות בענף החקלאות, שמוביל לפריון נמוך, לרווחיות יורדת ולפחות מגדלים ויותר ייבוא. יש להוקיר חקלאים להשקיע בחקלאות ולעודד הציבור לצרוך תוצרת כחול לבן. מי שמזניח את תוצרת הארץ ומסתמך על ייבוא מזון, מסכן את ביטחון המזון של ישראל ואת הביטחון התזונתי של תושביה. ייבוא הינו רכיב לגיטימי, כהשלמה לייצור כחול לבן. עלינו להוקיר את חקלאי ישראל ואת המדענים והיזמים שמשתפים פעולה למען ביטחון המזון ולמען חיזוק החוסן הכלכלי של מדינת ישראל. כלכלה של עידוד הייבוא ודיכוי הייצור המקומי הינה תקלה, שתפגע גם במאמץ להוזיל את יוקר המחייה".

ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה מאיר צור אמר: "שמחנו לארח היום בתערוכה החקלאית את סגן שר הביטחון אלון שוסטר, ח"כ יאיר גולן וח"כ נירה שפק, שגריר אוסטרליה וסגן שגרירת תאילנד, ראשי ארגונים חקלאים, מנכ"לי החברות, חקלאים, חוקרים ומדריכים כמו גם תנועות נוער ומכינות קדם צבאיות, כאשר הכותרת היא שמירה על חקלאות כחול לבן וביטחון המזון. בימים האחרונים שביטחונן של מדינות באירופה מתערער רצוי כי הממשלה תבין כי אין להסתמך על ייבוא תוצרת חקלאית טרייה ממדינות זרות, כי אנו עלולים למצוא את עצמנו בשעת חירום ללא מזון, על הממשלה לתמוך רק בחקלאות ישראל".

בתערוכה החקלאית הגדולה בישראל שהתקיימה יומיים במו"פ ערבה תיכונה וצפונית-תמר, בחצבה, ביקרו מעל ל- 80 אלף איש.

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.