הסוף לאבוקדו שאינו מבשיל ולפרי שאינו מתוק: מערכת חדשנית שפותחה בישראל תמיין את הגידולים על פי מידת מתיקות, אחוזי שומן, חומציות ועוד!

28 ינו 2018

לאחר שנים של פיתוח ופעילות אינטנסיבית של חברת עשת אילון, היצרן הגדול והמתקדם בארץ של מיכון לבתי אריזה, לתוצרת חקלאית טרייה וחוקרי מכון וולקני, הושלם פיתוח מהפכני ברמה העולמית למיון ובחינת איכות ומתיקות הפרי.

בתום מחקר מעמיק, פותחה המערכת החדשנית בעולם, לזיהוי ואיתור נתונים פנימיים של פירות שונים. בין היתר המערכת החדשנית מאפשרת לדעת מה רמת הסוכר והמתיקות של הפירות (תפוח, בננה, אגס וכו'). כמו כן, מציגה את מידת החומציות בפרי (תפוז, קלמנטינה), רמת לחות, פריכות ואפילו באיתור וזיהוי של פגמים פנימיים שונים בפרי ומניעת הספקתם ללקוח.

בנוסף, המערכת שמה סוף לאבוקדו שאינו מבשיל: אחת הפונקציות המרכזיות שפותחו בה מאפשרת לדעת מה מידת אחוז השומן באבוקדו. המשמעות הינה הספקת אבוקדו שנקטף בזמן ובעל אחוז שומן מספיק, על מנת שיבשיל ויהיה ראוי למאכל בבית הלקוח ופסילת פרי שאינו מתאים לשיווק.

מנשה תמיר, מנכ"ל עשת איילון מציין: "מדובר בפיתוח עליו שקדנו יחד עם מכון וולקני במשך שנים ומביא בשורה עולמית לחקלאות. הפיתוח מאפשר מצד אחד לחברות לספק מוצרים איכותיים ללקוחות ובמקביל להבטיח ללקוח פרי איכותי, בריא ומתוק שנבדק אחד אחד".

המערכת החדשנית וכן גידולים ופיתוחים חקלאיים חדשים יוצגו במסגרת התערוכה החקלאית הגדולה בישראל שתתקיים במו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית, תחנת 'יאיר' בחצבה בט"ו בשבט- חג האדמה והחקלאות, בתאריכים 31.1-1.2.2018. במהלך התערוכה יציגו כ-250 חברות מובילות את החידושים בתחום. כמו כן, ניתן יהיה להתרשם מהגידולים החקלאיים החדשים ואף לטעום מהם. בתערוכה המשתרעת על שטח של 15 דונם, פותחים חוקרי המו"פ את שערי החממות ומאפשרים ללמוד, לראות ולטעום מהתוצרת החקלאית והפלא שמתקיימים בערבה. בחממות התצוגה ניתן להתרשם מזני ירקות ופירות חדשים, גידול דגים ייחודיים במדבר ועוד!.

 

הכניסה חינם!

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.