הדפס עמוד זה

Fieldin רוכשת את Midnight Robotics ומאיצה את מהפכת החקלאות האוטונומית

17 נוב 2021
fieldin 3 fieldin 3 צילום איתן ריקליס

חברת Fieldin, המפתחת פלטפורמת ניהול ותפעול טכנולוגי של חוות חקלאיות, הודיעה היום כי רכשה את חברת Midnight Robotics המובילה בנהיגה חקלאית אוטונומית. הרכישה יוצרת שילוב ראשון מסוגו של פלטפורמה לניהול תפעול טכנולוגי מבוסס חיישנים של חוות חקלאיות ביחד עם טכנולוגית נהיגה אוטונומית חקלאית. הפלטפורמה החקלאית האוטונומית של פילדאין כבר נמצאת בהטמעה  בחוות גדולות בקליפורניה ובכוונת החברה להתרחב למיקומים נוספים בחודשים הקרובים.

Midnight Robotics הוקמה על ידי בכירי Innoviz ומומחי הנהיגה האוטונומית, יונתן הורוביץ ועידו רשף. החברה  משתמשת בראייה ממוחשבת ובינה מלאכותית חדשנית כדי לפתח טכנולוגיית נהיגה חקלאית אוטונומית המציעה את ההשלמה המושלמת לפלטפורמה של Fieldin. מוצר הליבה של החברה הוא ערכת חומרה ותוכנה  שיכולה להפוך כל טרקטור לכלי אוטונומי באמצעות אלגוריתמי תפיסה מתקדמים של מידע מ-LiDARהמאפשרים פתרון חזק ואמין לתפעול אוטונומי וביצוע מדויק. הורוביץ יצטרף כעת לפילדאין כמייסד-שותף ומנהל אוטונומיה ראשי, ורשף, ישמש מייסד-שותף ומנהל הטכנולוגיה הראשי של החברה. 

החוות המסחריות מתמודדות כיום עם עם מגוון רחב של אתגרים כמו מחסור בעובדים, מחסור במים ושינויי אקלים, ולכן צריכות לייעל דרמטית את עבודתן. התוספת של פילדאין לטכנולוגיית הנהיגה הרובוטית והאוטונומית, מאפשרת פתרון מקצה-לקצה ומשפרת בסדר גודל  את הפרודוקטיביות של העבודה בחווה. 

"אנשים רבים חושבים שטרקטורים אוטונומיים הם איזשהו פתרון קסם, אבל בסופו של יום, הם רק מכונות. החווה האוטונומית שלכם תהיה טובה כמו יכולת ניהול הדאטה שלה, וזו הסיבה שהרכישה הזו מניעה את מהפכת החקלאות האוטונומית קדימה", אמר בועז בכר, מנכ"ל ומייסד שותף של פילדאין. "במהלך שמונה השנים האחרונות הפכנו מאות חוות ויותר מ-10,000 טרקטורים ומכונות  ציוד חקלאי לדיגיטלים, יותר מכל חברה אחרת בעולם. כך צברנו  נתונים יקרי ערך שיכולים להציע ידע ופתרונות לגבי שיטות עבודה מומלצות בתחום ניהול החווה. על ידי הרכישה אנחנו עוזרים לחקלאים ״לסגור מעגל״ מניהול תפעולי חכם ועד  לפעולה משלימה שהיא אוטונומית, כך שהם יודעים בדיוק מה הם צריכים לעשות ולבצע זאת באופן אוטונומי, הכל דרך אותה פלטפורמה, ללא תלות בזמינות כוח האדם בחווה באותו רגע וברמת יעילות ודיוק גבוהים משמעותית מהחלופה האנושית".

"לא מספיק שיש נתונים חקלאיים מעולים או טכנולוגיה אוטונומית נהדרת -  צריך את שניהם כדי להפוך החקלאות האוטונומית למיאות בעתיד הקרוב. מה שכל כך חזק במיזוג הזה הוא השילוב של איסוף הנתונים החקלאי שאין שני לו של Fieldin, הכולל למעלה מ-49 מיליון שעות של נהיגה בטרקטור, עם המומחיות הטכנולוגית שלנו לנסיעה ללא נהג", אומר הורוביץ. "אנחנו נרגשים לאחד כוחות עם פילדאין כי רק ביחד נוכל לעזור לחקלאים לקצור את היתרונות של חקלאות חכמה ואוטונומית - לא בעוד עשור, אלא היום".

פריטים קשורים