Fieldin רוכשת את Midnight Robotics ומאיצה את מהפכת החקלאות האוטונומית

17 נוב 2021
fieldin 3 fieldin 3 צילום איתן ריקליס

חברת Fieldin, המפתחת פלטפורמת ניהול ותפעול טכנולוגי של חוות חקלאיות, הודיעה היום כי רכשה את חברת Midnight Robotics המובילה בנהיגה חקלאית אוטונומית. הרכישה יוצרת שילוב ראשון מסוגו של פלטפורמה לניהול תפעול טכנולוגי מבוסס חיישנים של חוות חקלאיות ביחד עם טכנולוגית נהיגה אוטונומית חקלאית. הפלטפורמה החקלאית האוטונומית של פילדאין כבר נמצאת בהטמעה  בחוות גדולות בקליפורניה ובכוונת החברה להתרחב למיקומים נוספים בחודשים הקרובים.

Midnight Robotics הוקמה על ידי בכירי Innoviz ומומחי הנהיגה האוטונומית, יונתן הורוביץ ועידו רשף. החברה  משתמשת בראייה ממוחשבת ובינה מלאכותית חדשנית כדי לפתח טכנולוגיית נהיגה חקלאית אוטונומית המציעה את ההשלמה המושלמת לפלטפורמה של Fieldin. מוצר הליבה של החברה הוא ערכת חומרה ותוכנה  שיכולה להפוך כל טרקטור לכלי אוטונומי באמצעות אלגוריתמי תפיסה מתקדמים של מידע מ-LiDARהמאפשרים פתרון חזק ואמין לתפעול אוטונומי וביצוע מדויק. הורוביץ יצטרף כעת לפילדאין כמייסד-שותף ומנהל אוטונומיה ראשי, ורשף, ישמש מייסד-שותף ומנהל הטכנולוגיה הראשי של החברה. 

החוות המסחריות מתמודדות כיום עם עם מגוון רחב של אתגרים כמו מחסור בעובדים, מחסור במים ושינויי אקלים, ולכן צריכות לייעל דרמטית את עבודתן. התוספת של פילדאין לטכנולוגיית הנהיגה הרובוטית והאוטונומית, מאפשרת פתרון מקצה-לקצה ומשפרת בסדר גודל  את הפרודוקטיביות של העבודה בחווה. 

"אנשים רבים חושבים שטרקטורים אוטונומיים הם איזשהו פתרון קסם, אבל בסופו של יום, הם רק מכונות. החווה האוטונומית שלכם תהיה טובה כמו יכולת ניהול הדאטה שלה, וזו הסיבה שהרכישה הזו מניעה את מהפכת החקלאות האוטונומית קדימה", אמר בועז בכר, מנכ"ל ומייסד שותף של פילדאין. "במהלך שמונה השנים האחרונות הפכנו מאות חוות ויותר מ-10,000 טרקטורים ומכונות  ציוד חקלאי לדיגיטלים, יותר מכל חברה אחרת בעולם. כך צברנו  נתונים יקרי ערך שיכולים להציע ידע ופתרונות לגבי שיטות עבודה מומלצות בתחום ניהול החווה. על ידי הרכישה אנחנו עוזרים לחקלאים ״לסגור מעגל״ מניהול תפעולי חכם ועד  לפעולה משלימה שהיא אוטונומית, כך שהם יודעים בדיוק מה הם צריכים לעשות ולבצע זאת באופן אוטונומי, הכל דרך אותה פלטפורמה, ללא תלות בזמינות כוח האדם בחווה באותו רגע וברמת יעילות ודיוק גבוהים משמעותית מהחלופה האנושית".

"לא מספיק שיש נתונים חקלאיים מעולים או טכנולוגיה אוטונומית נהדרת -  צריך את שניהם כדי להפוך החקלאות האוטונומית למיאות בעתיד הקרוב. מה שכל כך חזק במיזוג הזה הוא השילוב של איסוף הנתונים החקלאי שאין שני לו של Fieldin, הכולל למעלה מ-49 מיליון שעות של נהיגה בטרקטור, עם המומחיות הטכנולוגית שלנו לנסיעה ללא נהג", אומר הורוביץ. "אנחנו נרגשים לאחד כוחות עם פילדאין כי רק ביחד נוכל לעזור לחקלאים לקצור את היתרונות של חקלאות חכמה ואוטונומית - לא בעוד עשור, אלא היום".

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

לכתבות בנושאים:

F2F OECD ֿמכון מחקר מיגל אבוקדו אגודות שיתופיות אגרוטק אגרומשוב אורגני איכות הסביבה איסור על דיג אירועים של האיחוד החקלאי אכיפה אנרגיות מתחדשות ארבה ארגון מגדלי ה ארגון מגדלי הבקר ארגון מגדלי הדבש ארגון מגדלי הדגים ארגון מגדלי ההדרים ארגון מגדלי הירקות ארגון מגדלי העופות ארגון מגדלי הפירות בוררות בחירות ביטוח נזקי טבע ביצים בפרדס בצורת בקעת הירדן בתי אריזה גרנות דבש דובדבנים דיג דיור מוגן דיני עבודה דמי טיפול ארגוני האיחוד החקלאי הברחות הדברת מזיקים החברה לפיתוח הגליל החטיבה לשמירה על הקרקע החלטה 1521 החלטות מועצת מקרקעי ישראל הטרור החקלאי המרחב הכפרי המשק המשפחתי הערות לישיבת מועצת מקרקעי ישראל הפקעות הקמת יישובים חדשים הרפורמה בחקלאות הרפת והחלב השולחן העגול השומר החדש השקעות התאחדות החקלאים התיישבות ועדת גבולות ועדת צכסןץ ועידות ישראל לחקלאות ותמ״ל חבל שלום חדשנות חוות סוסים חוזה שכירות זמני חומרי הדברה חוק הוותמל חידושים טכנולוגים חינוך חמרה חקיקה חקלאות יבול שיא יזמות עסקית יחסי עיר כפר ייבוא וייצוא ייבוא תוצרת חקלאית יקביים ישיבת מועצת מקרעי ישראל כלבת כנרת לולים ליצ׳י מגדלי הדבורים מועצת הדבש מועצת החלב מועצת הכפרים מועצת הלול מועצת המים מועצת הצמחים מועצת מקרקעי ישראל מו״פ ערבה תיכונה מו״פ צפון מחירי תוצרת חקלאית מטה הדיור מטה יהודה מיגל מים מים והשקיה מיסוי מיסוי מקרקעין מכון וולקני מכסות ביצים מכסות חלב מכסות מים מנגו מערכות סולאריות מפקד החקלאות משבר האקלים משבר הדיור משבר המים משבר העגבניות משק החלב משקי עמק הירדן משק עזר משרד האוצר משרד החקלאות משרד השיכון והבינוי נאות הכיכר נווה אטיב נזקים בחקלאות נזקי מזג האויר נחלה ניקוז סמדר אוטולנגי עובדים זרים עובדים פלסטינאים עוטף עזה עין גב עכברת על האיחוד החקלאי ענף החלב ערבה תיכונה פדיון קרקע חקלאית פודטק פערי התיווך צבר צמח תערובות צער בעלי חיים קורונה קורסים קיבוצים קליטה קנאביס קנביס רפואי קנט קרקע רישום זכויות רפורמה בחקלאות רשות המים רשות התחרות רשות מקרקעי ישראל רש״פ שום שוק סיטונאי שחיטה שחורה שימור שימושים חורגים שינוי אקלים שינויי יעוד שינוי תקנות הגנת הצומח שמאות מקרקעין שמיטה שמן זית שפעת העופות שר החקלאות תחרות הצילום תיירות כפרית תירס תכנון ובניה תכנית דיור לאומי תמיכה בחקלאות תמיכות בחקלאות תמר תערוכות ואירועים

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.