במסגרת שנת השמיטה: משרד החקלאות ישקיע כ-7 מיליון ₪ לקידום שיטות גידול מתקדמות ופתרונות "כשרים" בשמיטה

24 אוק 2021

עודד פורר, שר החקלאות ופיתוח הכפר: "השמיטה היא הזדמנות שלנו לסייע לחקלאים להשקיע בשיטות גידול מתקדמות ולהכניס שיטות גידול חדשניות למשקם, שגם עולות בקנה אחד עם הצרכים של הציבור שאינו צורך על פי היתר המכירה. בנוסף, זו הזדמנות של חקלאים מהחברה הערבית להגדיל את הייצור בשנת השמיטה"

שנת שמיטה הינה השנה השביעית במחזור של שבע שנים במהלכה, על פי ההלכה היהודית מוטלת על חקלאים יהודים מצווה המגבילה בביצוע מלאכות חקלאיות הקשורות בעיבוד האדמה ובמסחר בתוצרת חקלאית בשטח מדינת ישראל. שנת השמיטה החלה בראש השנה האחרון ותסתיים בראש השנה הבא. לצורך עמידה במגבלות במהלך שנה זו, קיים חלק קטן של חקלאים מהמגזר היהודי הבוחרים להשבית  את הפעילות החקלאית במשקם. כאשר החלק הארי של החקלאים נעזרים בפתרונות הלכתיים המאפשרים להם להמשיך ולגדל את תוצרתם, כמו היתר מכירה, שמשמעותו העברת המשק בשנת השמיטה לידיים לא יהודיות או היעזרות באוצר בית דין, המאפשר לאסוף את התוצרת החקלאית ולשווקה ללא רווח כספי על התוצרת, אלא רק עבור ההוצאות הכרוכות באיסוף התוצרת. לעומתם, על החקלאים מהמגזר הלא יהודי לא חלים ההגבלות השונות.

בשנה זו משרד החקלאות מסייע בהרחבת שיטות גידול מתקדמות, כדוגמת: גידול ירקות באמצעות מצעים מנותקים, וכן גידול בשיטה הידרופונית בבתי צמיחה בכל אזורי הארץ. וכן מפתח את החקלאות במגזר הלא יהודי באמצעות תמיכה בהקמת בתי צמיחה. פתרונות אלו נועדו לספק את התוצרת חקלאית של ירקות למגזר שאינו צורך על פי היתר מכירה ויגדילו את סך אמצעי הייצור. בנוסף, השמיטה מהווה הזדמנות לחזק את החקלאות הן במגזר היהודי והן בחברה הערבית. היקף התקציב של המשרד יעמוד על 7 מיליון ₪, ושיעור התמיכה בשני הנהלים יעמוד על 40% מההשקעה.

נעמה קאופמן-פס, מנכ"לית משרד החקלאות ופיתוח הכפר: "שמנו את ההשקעה בחדשנות בראש סדרי העדיפויות שלנו במשרד החקלאות. לכל אתגר שהמציאות מציבה בין אם אתגר הלכתי כמו שנת השמיטה או אתגר אקלימי כמו זה שפוקד אותנו, חדשנות היא המפתח לשימור ואף שיפור התוצרת החקלאית. ציבור שומרי המסורת והדת חשוב לנו, ולכן אנו מקדמים פתרונות מתקדמים לשימור התוצרת גם בשנת השמיטה".

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

לכתבות בנושאים:

OECD אבוקדו אגודות שיתופיות אגרומשוב אורגני איכות הסביבה איסור על דיג אירועים של האיחוד החקלאי אכיפה אנרגיות מתחדשות ארבה ארגון מגדלי ה ארגון מגדלי הבקר ארגון מגדלי הדבש ארגון מגדלי הדגים ארגון מגדלי הירקות ארגון מגדלי העופות ארגון מגדלי הפירות בוררות בחירות ביטוח נזקי טבע ביצים בצורת בקעת הירדן בתי אריזה גרנות דבש דיור מוגן דיני עבודה דמי טיפול ארגוני האיחוד החקלאי הברחות הדברת מזיקים החברה לפיתוח הגליל החטיבה לשמירה על הקרקע החלטה 1521 החלטות מועצת מקרקעי ישראל הטרור החקלאי המרחב הכפרי הפקעות הקמת יישובים חדשים הרפורמה בחקלאות הרפת והחלב השולחן העגול השומר החדש התאחדות החקלאים התיישבות ועדת גבולות ותמ״ל חבל שלום חדשנות חוות סוסים חוזה שכירות זמני חוק הוותמל חידושים טכנולוגים חינוך חמרה חקיקה חקלאות יבול שיא יזמות עסקית יחסי עיר כפר ייבוא וייצוא ייבוא תוצרת חקלאית יקביים ישיבת מועצת מקרעי ישראל כלבת כנרת לולים מגדלי הדבורים מועצת הדבש מועצת החלב מועצת הכפרים מועצת המים מועצת הצמחים מועצת מקרקעי ישראל מו״פ ערבה תיכונה מו״פ צפון מחירי תוצרת חקלאית מטה הדיור מטה יהודה מים מים והשקיה מיסוי מיסוי מקרקעין מכון וולקני מכסות ביצים מכסות חלב מכסות מים מנגו מערכות סולאריות מפקד החקלאות משבר הדיור משבר המים משבר העגבניות משק החלב משקי עמק הירדן משק עזר משרד האוצר משרד החקלאות משרד השיכון והבינוי נאות הכיכר נווה אטיב נזקים בחקלאות נזקי מזג האויר סמדר אוטולנגי עובדים זרים עובדים פלסטינאים עוטף עזה עין גב עכברת על האיחוד החקלאי ענף החלב ערבה תיכונה פדיון קרקע חקלאית פערי התיווך צער בעלי חיים קורונה קורסים קיבוצים קליטה קנאביס קנט קרקע רישום זכויות רפורמה בחקלאות רשות המים רשות מקרקעי ישראל רש״פ שוק איכרים שוק סיטונאי שחיטה שחורה שימושים חורגים שינויי יעוד שמאות מקרקעין שמיטה שמן זית שפעת העופות שר החקלאות תיירות כפרית תירס תכנון ובניה תכנית דיור לאומי תמיכה בחקלאות תערוכות ואירועים

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.