תגובת האיחוד החקלאי לרפורמה בחקלאות

27 יול 2021

ירון סולומון מנהל המחלקה להתיישבות וראש אגף המשק בתנועת כפרי האיחוד החקלאי: כל עוד לא יישבו עם החקלאים לא נסכים לשום רפורמה. אנחנו לא נגד רפורמה אבל היא צריכה להיעשות בהידברות ובכל מקרה בצורה מדורגת.

  • הרפורמה לא תייצר תחרות אלא תחזק את הטייקונים- הפטור ממכס משרת 2 ציבורים- את החקלאים מהמדינות השכנות ואת חבריו הטייקונים של שר האוצר, לאחר שכבר הוכח בעבר בעת פתיחה נקודתית של תוצרת חקלאית, שההוזלה לא מתגלגלת לציבור. אין פה חשיבה על סוגית השיווק ואיך זה ישפיע על המחיר שהצרכן ישלם. כבר היום הקמעונאים כמו רמי לוי הם הטייקונים הגדולים בישראל.
  • הרפורמה לא מבטיחה הורדת מחירים אלא חיסול מעט החקלאים שעוד נותרו
  • תהפוך את הצרכן לבן ערובה של גורמים זרים באמצעות יבוא פרוע אשר עלול להפסק ברגע כתוצאה מסנקציה בינלאומית וחרמות על ישראל.
  • הרפורמה לא מבטיחה שמירה על איכות המזון אבל חיסול חלק מענפי החקלאות
  • חכמים על חלשים- הולכים על החוליה החלשה בשרשרת- החקלאי.
  • ישראל צריכה לתת מענה לנושא התשומות לחקלאים שמשפיעות מאד על המחיר לצרכן כגון עלויות המים.
  • התכנית הזו לא עברה שום דיונים אלא רק נופפו את האבק מתכנית ישנה שלא באמת מחוברת למציאות ולכן אין לה סיכוי לעבור.

עו"ד דודו קוכמן, מזכ"ל תנועת כפרי האיחוד החקלאי: לא החקלאים הם האחראים ליוקר המחיה, אלא הסיטונאים והיבואנים.

תתבייש ממשלת ישראל!ד"ר גלית בן נאים ממשרד האוצר חיברה דו"ח לפיו מי שאחראי לעליה במחירי המזון הם יצרני ויבואני המזון ולריכוזיות בענף. על פי הדו"ח, שיעור הרווחיות של יבואני המזון הגדולים עצום. לעלית מחירי הפרות והירקות אחראים המשווקים הסיטונאיים של תוצרת חקלאית".

המחיר הכבד שאותו משלמים החקלאים זעום לעומת המחיר שהחברה הישראלית תספוג בשנים הקרובות עם מחיקת החקלאות.

חשוב לזכור כי בנוסף לעלויות של תשומות שלא קיימות באירופה כמו כשרות או שערכן זניח כמו מים הרי שממוצע התמיכות של הממשלה בחקלאות בישראל הוא במקום השלישי מלמטה במדינות ה-oecd כאשר הפערים הם דרמטיים בתמיכות.

כבר היום מספר החקלאים בישראל בממוצע לאוכלוסייה עומד על 0.58 בעוד המדד למדינות החברות ב-oecd עומד על 2.2% ומספרם המוחלט וכן גילם הממוצע צריך להדיר שינה ממקבלי ההחלטות.

 

 

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

לכתבות בנושאים:

OECD אבוקדו אגודות שיתופיות אגרומשוב אורגני איכות הסביבה איסור על דיג אירועים של האיחוד החקלאי אכיפה אנרגיות מתחדשות ארבה ארגון מגדלי הבקר ארגון מגדלי הדבש ארגון מגדלי הדגים ארגון מגדלי הירקות ארגון מגדלי העופות ארגון מגדלי הפירות בוררות בחירות ביטוח נזקי טבע ביצים בצורת בקעת הירדן בתי אריזה גרנות דבש דיור מוגן דיני עבודה דמי טיפול ארגוני האיחוד החקלאי הברחות הדברת מזיקים החברה לפיתוח הגליל החטיבה לשמירה על הקרקע החלטה 1521 החלטות מועצת מקרקעי ישראל הטרור החקלאי המרחב הכפרי הפקעות הקמת יישובים חדשים הרפורמה בחקלאות הרפת והחלב השולחן העגול השומר החדש התאחדות החקלאים התיישבות ועדת גבולות ותמ״ל חבל שלום חדשנות חוות סוסים חוזה שכירות זמני חוק הוותמל חידושים טכנולוגים חינוך חמרה חקיקה חקלאות יבול שיא יזמות עסקית יחסי עיר כפר ייבוא וייצוא ייבוא תוצרת חקלאית יקביים ישיבת מועצת מקרעי ישראל כלבת כנרת לולים מגדלי הדבורים מועצת הדבש מועצת החלב מועצת הכפרים מועצת המים מועצת הצמחים מועצת מקרקעי ישראל מו״פ ערבה תיכונה מו״פ צפון מחירי תוצרת חקלאית מטה הדיור מטה יהודה מים מים והשקיה מיסוי מיסוי מקרקעין מכון וולקני מכסות ביצים מכסות חלב מכסות מים מנגו מערכות סולאריות מפקד החקלאות משבר הדיור משבר המים משבר העגבניות משק החלב משקי עמק הירדן משק עזר משרד האוצר משרד החקלאות משרד השיכון והבינוי נאות הכיכר נווה אטיב נזקים בחקלאות נזקי מזג האויר סמדר אוטולנגי עובדים זרים עובדים פלסטינאים עוטף עזה עין גב עכברת על האיחוד החקלאי ענף החלב ערבה תיכונה פדיון קרקע חקלאית פערי התיווך צער בעלי חיים קורונה קורסים קיבוצים קליטה קנאביס קנט קרקע רישום זכויות רפורמה בחקלאות רשות המים רשות מקרקעי ישראל רש״פ שוק סיטונאי שחיטה שחורה שימושים חורגים שינויי יעוד שמאות מקרקעין שמן זית שפעת העופות שר החקלאות תיירות כפרית תירס תכנון ובניה תכנית דיור לאומי תמיכה בחקלאות תערוכות ואירועים

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.