הדפס עמוד זה

חברת ה- Agtech הישראלית Fieldin גייסה 12 מיליון דולר

11 ספט 2019

Fieldin הפועלת כיום בישראל, בקליפורניה ובאוסטרליה, פיתחה פלטפורמה לניהול כל הליך הגידול בחווה, מהליך הזריעה\הכנת הקרקע לעונה הבאה ועד לקטיף. הפלטפורמה עוזרת למגדל לנהל את החווה כמו פס יצור חכם שבו ההחלטות מתקבלות על בסיס נתוני זמן אמת מהשטח.

Fieldin  מהווה "עיניים בשטח" בעבור לקוחותיה ומאפשרת להם, לראשונה, לעקוב אחר כל הפעולות החקלאיות המתבצעות בחווה בזמן אמת. המערכת מנתחת את הנתונים ומציגה למנהלים ולאנשי השטח רק את המידע הרלוונטי להם באותה נקודת זמן. יכולת זו מאפשרת למגדלים לשפר ולייעל את תפעול החווה, לקבל החלטות בצורת מושכלת, לעקוב אחר יישום ההחלטות ולקבל תובנות על איכות ויעילות העבודה והאופרציה בחווה. הגיוס, בן 12 מיליון דולר, נועד לתמוך בגדילת החברה ובהרחבת הפתרון הטכנולוגי שהחברה מספקת כיום בתחום החקלאות המדייקת.

קרןZeev Ventures  היא זו שהובילה את ההשקעה בסבב A של החברה. Zeev Ventures היא קרן הון סיכון בניהולו של אורן זאב הפועלת מעמק הסיליקון, שהשקיעה גם בחברות מובילות כדוגמת HouzzAudibleCheggTripActions ועוד חברות נוספות המגדירות מחדש את התעשייה בה הן פועלות.

בסבב ההשקעה הנוכחי השתתפו גם Cavallo Ventures, כמו גם המשקיעים הקיימים בחברה - Germin8 VenturesGal Ventures ו- Terra Venture Partners עליהם הצטרפה גם הקרן הברזילאית\ישראלית .Mindset ventures

הפלטפורמה של Fieldin מובילה בשנים האחרונות שינוי בעולם החקלאות המקומי והעולמי ומסייעת למגדלים לייעל את האופרציות החקלאיות ועל ידי זה למקסם את יכולת הגידול שלהם. החל מהמודול זוכה הפרסים לניהול חכם של פעילויות הריסוס ועד לאפליקציית הקטיף החדשה שלה, הפלטפורמה של Fieldin מסייעת להפוך את שטחי הגידול הגדולים בעולם לאופרציות דיגיטליות יעילות המתנהלות כמו פס יצור חכם.

"ההשקעה תאפשר לנו להאיץ את קצב הפיתוח שלנו, להרחיב את צוותי המכירות וניהול הלקוח שלנו כך שנגיע ליותר מגדלים ונמשיך לתת שירות מסור ומקצועי לכל מגדל" אומר בועז בכר, מנכ"ל Fieldin והמייסד השותף שלה. "עם ההשקעה הזו נמשיך לפתח  את הפלטפורמה שלנו ונביאה לפתחם של יותר מגדלים ויותר בעלי עניין לאורך שרשרת האספקה. טובת כל המעורבים בשרשרת האספקה והערך שניתן להם יגדלו מחיזוק הפלטפורמה שלנו; מהאנשים בשטח, דרך הנהלת הארגונים ובתי האריזה ועד לשיווק לצרכנים עצמם. אנחנו מלאים ציפייה לראות עד כמה רחוק ניתן לקדם ולפתח את הטכנולוגיה שלנו".

"Fieldin משנה את פני החקלאות כפי שאנחנו מכירים אותה וזו הייתה עבורנו התאמה מושלמת בין מוצר לשוק," אמר זאב. "הצוות של Fieldin יצר פלטפורמה ברמה עולמית המשמשת כבר עכשיו כפתרון המועדף על מגדלים מסחריים. אני נלהב לסייע בהאצת הצמיחה של החברה ולקחת חלק במהפכה הטכנולוגית אותה אנחנו חווים בתחום החקלאות."

ההון החדש שגויס ישמש לתמיכה בצמיחתה המהירה של החברה: שילוש היקף צוות המכירות, צוות השירות והתמיכה במגדלים בארה"ב, הגדלת צוות ה- R&D במטה הפיתוח של החברה הממוקם ביקנעם, ישראל.

ההשקעה היא שיא נוסף בשנה מוצלחת של Fieldin;  החברה פתחה לאחרונה משרד חדש בפרזנו, קליפורניה וזכתה בפרס החדשנות של AgFunder לשנת 2019 בקטגוריית טכנולוגיות החווה עבור טכנולוגיית הניהול החכם שלה לקטיף ולריסוס.

"אנחנו חווים גדילה מסיבית השנה, החברה מנטרת כבר מעל מיליון דונם של גידולים בקליפורניה בלבד וזוהי רק ההתחלה," אומר יפתח בירגר, ה COO של Fieldin והמייסד השותף שלה. "אנחנו עובדים ללא הפסקה כדי לספק ללקוחות שלנו מוצרים חדשים בזמני שיא - לפני, אחרי ואפילו במהלך העונה. למשל, בעונת הקטיף הנוכחית, אנחנו מוסיפים עדכונים חדשים לפלטפורמה שלנו כמעט מדי יום. כל זאת בכדי לוודא ולהבטיח שהמגדלים שלנו יוכלו לייעל כל חלק בתהליך הקטיף ולעבוד בצורה הנכונה ביותר עבורם "

"ההשקעה הזו תאפשר לנו לנוע במהירות גבוהה יותר, ולהמשיך לתת ללקוחותינו את הטכנולוגיה, החזר ההשקעה והשירות שהם הורגלו לקבל מהצוות של Fieldin."

אודות Fieldin

Fieldin שנוסדה בשנת 2013 על ידי המנכ"ל בועז בכר וה- COO יפתח בירגר, פיתחה ממשק חכם ומהפכני לניהול ושליטה בחוות חקלאיות. ממשק זה מסייע למגדלים לנהל ולייעל את פעילות הריסוס, הקטיף וכלל היבטי התפעול הרבים בחווה החקלאית. עד לפיתוח ממשק זה, מנהלי החווה היו יכולים רק לשער מה מתרחש בפועל בחווה שלהם. למעשה, עד לקטיף עצמו, לא היתה למנהלי החווה ולמגדלים שום יכולת לעקוב אחר אפקטיביות, יעילות והכרחיות הפעולות בשטח. באמצעות Fieldin, המגדלים יודעים כיום בזמן אמת האם ניהול החווה מתבצע כשורה. הממשק החכם מחבר בין נתונים המתקבלים מהטרקטורים, המיכון החקלאי וחיישנים אחרים המוטמעים בחווה. הנתונים שמתקבלים מנותחים ומונגשים למגדלים - המיישמים את המידע באופן יומיומי. בזכות Fieldin ישנה אופטימיזציה לכל הפעולות החקלאיות הנדרשות בחווה, כך שתפעול החווה הפך יעיל וחסכוני במשאבים יקרים וכתוצאה מכך כמות היבול גדלה. עד היום גייסה החברה 20 מיליון דולר ובין לקוחותיה נמנים המגדלים הגדולים בעולם.

למידע נוסף על Fieldin, בקרו באתר fieldin.com.