הקיבוצים והמושבים חגגו שבועות כמיטב המסורת

10 יונ 2019

במועצה האזורית בני שמעון שבצפון הנגב חגגו את חג השבועות כמיטב המסורת. 

ניר זמיר, ראש המועצה האזורית בני שמעון:"חג השבועות בבני שמעון הוא קסום ומיוחד, בכל קיבוץ ומושב יש לחגיגות  אופי ייחודי ויחד כקהילה אחת האזור מתכסה בלבן. טקסי ביכורים, סיורי טרקטורים, שירה וריקודים. תושבי ותושבות בני שמעון מאחלים חג שמח לעם ישראל"

 לימור נחמיה נבטים3במושב נבטים חגגו בשירה וריקודים, טקס ביכורי המושב נפתח עם התינוקות החדשים שנולדו השנה ועד בני ובנות שכבת י"ב שמסיימים השנה את הלימודים ומתגייסים. במקום היו שלל דוכנים עם מגוון מאכלים חלביים ופעילויות מים ויצירה לילדים, את המופע חתם הזמר כפיר פבריק בשירי ארץ ישראל היפה.

בבית קמה חגגו בטקס קהילתי בשדות סמוך לקיבוץ בין החיטה שנקצרה לחיטה שעוד נשארה, רקדו את ריקוד התינוקות המסורתי, ריקוד האימהות המסורתי וכמובן ריקודים ושירה של ילדי הגנים ובתי הספר. כחלק מהאירוע התקיימו משחקים לילדים בעלי אופי חקלאי – גלגול והרכבת צינורות השקייה והקבוצה הראשונה שמפעילה את הממטרות מנצחת. התקיימה גם תצוגת כלים חקלאיים שכללה הסבר על כל אחד מהם.

במושב תאשור חגגו באירוע צבעוני ומוזיקלי שהחל בכניסת הטרקטורים אל המושב, ילדי המושב רקדו לצלילי השיר "שיבולת בשדה" והילדות הבוגרות רקדו לצלילי השיר "אדמה", התקיים מופע תיפוף של הילדים, מופע אופניים וקטע תקיעה בשופר כאשר אחד הילדים מציג את משה רבנו. תושבי תאשור כיבדו את תחרות הארוויזיון שנערכה לאחרונה בשיר "הללויה", כמו גם בביצוע נפלא לשיר "שבט אחים ואחיות" בביצוע של הילדים והבוגרים גם יחד כאשר השתתפו התושב המבוגר ביותר מהדור המיתולוגי והילדה הקטנה ביותר במושב. בסיום הטקס התקיימה סעודה חלבית משותפת של כלל התושבים.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237