רפתני המועצה האזורית מרחבים קיימו כנס פתיחה להתארגנות יצרני החלב במועצה

במועצה האזורית מרחבים קיימים כ- 90 רפתות. לאור הרצון לשתף פעולה וחשיבות ההתארגנות והכוח המשותף, קוים השבוע כנס פתיחה להתארגנות של הרפתנים במועצה  אותו יזמו עו"ד ליאל דוידיאן ממושב פטיש המשמש כיו"ר ההתארגנות והרפתן מידן לוי מפטיש המשמש כמזכיר ההתארגנות. 

הכנס היה בהשתתפותם של מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור, ראש המועצה האזורית מרחבים, שי חג'ג', מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר, אביתר דותן, מנכ"ל מועצת החלב, מיכל קראוס, סמנכ"ל מועצת החלב, איציק שניידר ויו"ר הועדה החקלאית של מרחבים ושדות נגב, אלי מוגרבי.

מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור פתח את הכנס ואמר: "ההתארגנות הכלכלית כפי שאתם עושים היום זה כוח כדי שביחד תהיו חזקים ומשפיעים יותר. הקיבוצים צדקו בדרך הכלכלית שלהם. הם בנו עצמם נכון. אנחנו לא נצליח לבנות את ההתארגנויות הכלכליות כמו של הקיבוצים אבל ניתן לבנות את ההתארגנויות שנוכל לעשות". 

צור דיבר על המו"מ עם האוצר על הסכם בענף החלב ואמר: "אנחנו מעדיפים ללכת להסכמים ברורים. עם זאת ההסכם שיעשה צריך להיות הסכם שהמשק המשפחתי יכול להתקיים ממנו ולחיות איתו בכבוד. אני מקווה שאכן נגיע לסיכומים טובים למשק המשפחתי. ואם לא נגיע, קיימת התחייבות של כחלון ואורי אריאל שלא יהיה הסכם ללא הסכמה של המשק המשפחתי.

ראש המועצה האזורית מרחבים, שי חג'ג': "במועצה פועלות כיום כ- 90 רפתות, המייצרות 80 מיליון ליטר חלב בשנה. בעבר הלא רחוק פעלו כאן למעלה מ- 110 רפתות. בכל המושבים באזור הנגב הצפוני- לא קיימות רפתות משפחתיות בכלל, ואחוז גבוה מהרפתות המשפחתיות בישראל פועלות במועצה האזורית מרחבים. אני מבקש לחזק את הרפתנים במרחבים שהחליטו לפעול בכוחות משותפים והקימו התארגנות אזורית. באיחוד כוחות ניתן להצליח ולקדם מטרות משותפות. 

אני מבקש להודות לכל הארגונים השותפים ולמזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור. שיתופי הפעולה בינינו מצוינים והקשר הדוק. הוכחנו לאחר תיקון 27 שהצדק קיים ואפשר להגיע לשוויון. אם מקום המדינה ועד התיקון חקלאי הנגב שילמו פי 5 על המים, התיקון הביא למחיר אחיד. נפעל יחד כדי להביא לצדק גם כאן. כרגע, ברפורמה בחלב - אין שום שוויון. אם נאלץ להביא את ההסכם לוועדת כספים זה מה שנעשה. צריך שיהיה הסכם שיעשה סדר. יש כאן 90 רפתות. אלחם בכל הכוח נגד כל מתווה שיביא לסגירת רפתות - שיאלצו לקבל סעד. זה לא יקרה

אם לא נגיע להסכמות אזי נביא את ההסכם לוועדת כספים שתקבע את הקריטריונים לשוויון אמיתי. אני מאחל שיהיה מתווה נכון וצודק ושיהיה צדק ושוויון בין כל הרפתות."

עו"ד ליאל דוידיאן, רפתן ממושב פטיש, ויוזם ההתארגנות האזורית מרחבים:  "איגדנו את יצרני מרחבים, ויזמנו כנס אשר מבהיר את חשיבות ההתארגנות, היתרונות והכוח המשותף להשפיע. אנחנו כאן בשביל ולמען היצרנים, להשמיע את קולם, לסייע בכלל ובהנגשת הגופים הממשלתיים בפרט. אני שמח שכל יצרני מרחבים הגיעו. ברור הוא כי יש המון עבודה.

אני מבקש להודות לשי חג'ג', מאיר צור, איציק שניידר ואביתר דותן, יחד נביא להסכם שיטיב עם היצרנים המושביים."

במהלך הכנס הסבירו מנכ"ל מועצת החלב, מיכל קראוס, מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר, אביתר דותן וסמנכ"ל מועצת החלב, איציק שניידר על ההסכם המתגבש וענו על שאלות ציבור הרפתנים.

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

לכתבות בנושאים:

F2F OECD אבוקדו אגודות שיתופיות אגרוטק אגרומשוב אורגני איכות הסביבה איסור על דיג אירועים של האיחוד החקלאי אכיפה אנרגיות מתחדשות ארבה ארגון מגדלי ה ארגון מגדלי הבקר ארגון מגדלי הדבש ארגון מגדלי הדגים ארגון מגדלי ההדרים ארגון מגדלי הירקות ארגון מגדלי העופות ארגון מגדלי הפירות בוררות בחירות ביטוח נזקי טבע ביצים בפרדס בצורת בקעת הירדן בתי אריזה גרנות דבש דובדבנים דיג דיור מוגן דיני עבודה דמי טיפול ארגוני האיחוד החקלאי הברחות הדברת מזיקים החברה לפיתוח הגליל החטיבה לשמירה על הקרקע החלטה 1521 החלטות מועצת מקרקעי ישראל הטרור החקלאי המרחב הכפרי הערות לישיבת מועצת מקרקעי ישראל הפקעות הקמת יישובים חדשים הרפורמה בחקלאות הרפת והחלב השולחן העגול השומר החדש השקעות התאחדות החקלאים התיישבות ועדת גבולות ועדת צכסןץ ועידות ישראל לחקלאות ותמ״ל חבל שלום חדשנות חוות סוסים חוזה שכירות זמני חומרי הדברה חוק הוותמל חידושים טכנולוגים חינוך חמרה חקיקה חקלאות יבול שיא יזמות עסקית יחסי עיר כפר ייבוא וייצוא ייבוא תוצרת חקלאית יקביים ישיבת מועצת מקרעי ישראל כלבת כנרת לולים מגדלי הדבורים מועצת הדבש מועצת החלב מועצת הכפרים מועצת הלול מועצת המים מועצת הצמחים מועצת מקרקעי ישראל מו״פ ערבה תיכונה מו״פ צפון מחירי תוצרת חקלאית מטה הדיור מטה יהודה מיגל מים מים והשקיה מיסוי מיסוי מקרקעין מכון וולקני מכסות ביצים מכסות חלב מכסות מים מנגו מערכות סולאריות מפקד החקלאות משבר האקלים משבר הדיור משבר המים משבר העגבניות משק החלב משקי עמק הירדן משק עזר משרד האוצר משרד החקלאות משרד השיכון והבינוי נאות הכיכר נווה אטיב נזקים בחקלאות נזקי מזג האויר ניקוז סמדר אוטולנגי עובדים זרים עובדים פלסטינאים עוטף עזה עין גב עכברת על האיחוד החקלאי ענף החלב ערבה תיכונה פדיון קרקע חקלאית פודטק פערי התיווך צמח תערובות צער בעלי חיים קורונה קורסים קיבוצים קליטה קנאביס קנביס רפואי קנט קרקע רישום זכויות רפורמה בחקלאות רשות המים רשות התחרות רשות מקרקעי ישראל רש״פ שוק סיטונאי שחיטה שחורה שימור שימושים חורגים שינוי אקלים שינויי יעוד שינוי תקנות הגנת הצומח שמאות מקרקעין שמיטה שמן זית שפעת העופות שר החקלאות תחרות הצילום תיירות כפרית תירס תכנון ובניה תכנית דיור לאומי תמיכה בחקלאות תמיכות בחקלאות תערוכות ואירועים

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.