1,200 סטודנטים מרחבי העולם בחרו ללמוד חקלאות מתקדמת בערבה תיכונה!

סטודנטים מרחבי העולם לומדים תואר שני בחקלאות בערבה תיכונה סטודנטים מרחבי העולם לומדים תואר שני בחקלאות בערבה תיכונה

רגע לאחר פתיחת שנת הלימודים האקדמית, עושה רושם, כי בכל רחבי העולם מבינים, כי ערבה תיכונה הינה מקור ידע נרחב בנושא חקלאות מתקדמת ומשגשגת.

מרכז המשתלמים בערבה תיכונה בניהולה של חני ארנון החל לפעול בשנת 1994 ובו תכניות לימוד מגוונות וכיום משתלמים בו מעל 1,200 משתלמים ממדינות שונות: תאילנד, ויטנאם, לאוס, מיאנמר, קמבודיה, אינדונזיה, נפאל, מזרח טימור, אתיופיה, קניה, מאוגנדה, רואנדה וניגריה.

המרכז פועל בשיתוף אוניברסיטת תל אביב, כשמחזור רביעי של סטודנטים לתואר שני יצא לדרך, אליו הצטרפו סטודנטים צעירים ממגוון מדינות ברחבי העולם- קניה, וייטנאם, הודו, ניגריה, אוגנדה, זימבבואה, דרום סודן ופיליפינים.

מטרת המרכז, הינה להכשיר משתלמים בתחום החקלאות. הפעילות בו מתבססת על תכנית מקצועית וייחודית של הדרכה וחונכות מעשית, המבוססת על הקניית ידע ומיומנויות בתהליך משולב, המעניק למשתלמים הכשרה מעשית במשקי הערבה השונים ולימודים עיוניים.

"השנה הקדמנו את הגעתם לישראל, של הסטודנטים הזרים, בכדי ליצור התאמה בין תחילת העונה החקלאית בערבה, לבין שנת הלימודים האקדמית. כמו כן, השלמנו את מכסת הסטודנטים המשתלמים ללימודים המאושרת על ידי ממשלת ישראל ואנו מקדמים אותם בברכה. הסטודנטים רוכשים מיומנויות, רעיונות וביטחון והופכים ליזמים. אנו חווים סיפורי הצלחה מרגשים בכל אחת מהמדינות והסטודנטים תורמים לשיפור תדמיתה של מדינת ישראל ברחבי העולם" אומרת חני ארנון, מנהלת מרכז המשתלמים בערבה תיכונה.

המרכז משתף פעולה עם משרדי הממשלה, מוסדות חינוך ברחבי העולם, שגרירויות וגופים חקלאיים. במהלך שנת הפעילות נחשפים המשתלמים לטכנולוגיה מתקדמת ומקבלים כלים לחשיבה עצמאית, יוזמה, יצירתיות וקידום עצמי.

ראש מועצה אזורית ערבה תיכונה אייל בלום ציין, כי בוגרי המרכז הינם שגרירים של רצון טוב למדינת ישראל בכלל ולערבה תיכונה בפרט: "אנחנו גאים לראות את התרחבות הפעילות החינוכית במרכז המשתלמים בערבה ולקלוט סטודנטים מכל רחבי העולם הבוחרים ללמוד חקלאות בערבה תיכונה, ליבה של החקלאות המתקדמת במדינת ישראל".

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237