השר כחלון הצהיר: "נגרמו עיוותים ברפורמת המים שיש לתקנם עד השקל האחרון, גם באדמות הכבול

14 יונ 2017
מימין- אלי מלכה, אופיר אקוניס, משה כחלון ואבישי לוי מימין- אלי מלכה, אופיר אקוניס, משה כחלון ואבישי לוי

מכון המחקר מיגל  (מכון ידע גליל) והחברה לפיתוח הגליל, העניקו  תעודות הוקרה, לשר האוצר- משה כחלון ושר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס והכריזו על השניים  כ- 'יקירי מיגל' באירוע חגיגי שהתקיים בחאן בקריית שמונה, במעמד ח"כ יפעת שאשא ביטון, ראש עיריית קריית שמונה ניסים מלכה, ראש המועצה האזורית גולן אלי מלכה, מנכ״ל החברה לפיתוח הגליל שגב ירבעם, יו"ר החברה לפיתוח הגליל אורי דורמן מנכ״ל מיגל אבישי לוי ובכירי מכון המחקר למדעי הגליל- מיגל.
 
במהלך הכנס הפצירו ראש מועצה אזורית גליל עליון גיורא זלץ ויו״ר החברה לפיתוח הגליל אורי דורמן - בשר האוצר לפתור בדחיפות את משבר המים בחקלאות. זלץ ציין: "מיגל הינו מוקד מצוינות למחקר ופיתוח, מקור משיכה לחוקרים מהארץ ומהעולם, זו הדרך של המדינה לחזור לקדמת הבמה העולמית בחקלאות.

שר האוצר אנו זקוקים לעזרתך כי האור עלול להעלם, אם לא תעצור את האיוולת של רשות המים במחיר המים לחקלאים".

יו"ר החברה לפיתוח הגליל אורי דורמן אמר: "מיגל- הינו מודל מוביל בארץ ובעולם, כמכון מחקר יישומי מצליח, המסייע לאזור כולו ומהווה מוקד משיכה ליזמים ופעילות כלכלית. אני קורא לך כבוד שר האוצר לפתור את משבר המים!".

שר האוצר התייחס למשבר המים ולפניותיהם של זלץ ודורמן ואמר: ״לפעמים קיימים גם עיוותים ברפורמות, רפורמת המים הייתה חשובה וחייבת להתבצע, נגרמו בה עיוותים ואני מבטיח- דבר זה יתוקן עד השקל האחרון גם בנושא אדמות הכבול. עם חזרתו של אודי אדירי ארצה נשב ונפתור את הבעיה״.
 
שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס ציין באירוע: ״מיגל הוא המו״פ הגדול בישראל. כאשר דנו בתקציב היו לי שלושה יעדים, אחד מהם היה הגדלת תקציב המו״פים  לשיא ואכן הבאנו את מיגל לשיא כל הזמנים, עם תקציב של 50 מיליון שקלים. בכל העולם מביטים בכם בהערצה והערכה על הפעילות, אני גאה בכם״.
 
ראש עיריית קרית שמונה הרב ניסים מלכה התייחס לפעילות מכון המחקר מיגל והשפעתה על הצלחת האזור ואמר: "למיגל תפקיד משמעותי. הכל מתחיל בחשיבה, במחקר וביוזמה שבשטח. אני מברך את השרים על הסיוע ומודה למיגל על העשייה החשובה".

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237