שר התשתיות נמנע מהקמת מועצת המים ברשות המים המחויבת על פי חוק

מזכ"ל האיחוד החקלאי, עו"ד דודו קוכמן שלח מכתב חריף למבקר המדינה, הש׳ בד׳ יוסף חיים שפירא, בדרישה לבדוק מדוע שר התשתיות, יובל שטייניץ, אינו פועל להקמת מקים מועצת המים שלפי חוק מעל מחצית מחבריה ציריכם להיות נציגי צרכנים כמתחייב מסעיף 125 לחוק המים.

במכתבו מזכיר מזכ"ל האיחוד החקלאי מטרת התיקון של חוק המים לפני כעשור הייתה להסדיר את פעילות רשות המים, להקים תאגידי מים, לייעל את עבודת הרשות, ליצור שקיפות בקביעת התעריפים ולשתף את הציבור בניהול משק המים.

אלא שבאופן שערורייתי רשות המים לא פועלת בשקיפות, לא מיישמת מנגנונים הקבועים בחוק וכך מספר פקידים המהווים את "הנהלת רשות המים" קבעו עד היום כמה נשלם על המים, אישרו את הקמתם של תאגידי המים שבשנים האחרונות מתחילים להבין את נזקם הכלכלי לאזרח ועוד.

ובניגוד לחוק ולכוונת המחוקק פועלת היום רק מועצת הרשות תוך התעלמות מוחלטת מכוונת המחוקק שקבע בתיקון לחוק משנת 2006 (מעל 10 שנים!!!) שתוקם גם מועצת המים ואשר תהווה כלי ציבורי מאזן לפעולת רשות המים.

כך קורה שמדיניות רשות המים נקבעת ללא שיתוף ציבור אמיתי על ידי פקידים, וזאת במקום להקשיב לצרכי הציבור, להקים ועדות בנושאים שונים.

בניגוד לחוק ולכוונת המחוקק פועלת היום רק מועצת הרשות תוך התעלמות מוחלטת מכוונת המחוקק שקבע בתיקון לחוק משנת 2006 (מעל 10 שנים!!!) שתוקם גם מועצת המים ואשר תהווה כלי ציבורי מאזן לפעולת רשות המים.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237