היום, ה-29.5 התכנסה וועדת שרים לענייני חקיקה.

להלן החלטותיה:

 • פ/ 1538 הצעת חוק פיקוח על רווחי שיווק בתוצרת חקלאית, התשע"ה–2015 של חה"כ איציק שמולי וח"כים נוספים הדיון בהצעת החוק נדחה בשלושה שבועות.

  מטרת תיקון זה היא להוזיל את מחירה של התוצרת החקלאית לצרכן הסופי. זאת בשל הצורך בהורדת יוקר המחייה בישראל, בשל התועלת הבריאותית בהגברת הצריכה של תוצרת זו ובמטרה לצמצם את הגורמים לחלוקה לא צודקת של מרווח השיווק בין היצרנים ושאר הגורמים בשרשרת השיווק, שיש בהם כדי להכתיב את ההיצע והביקוש וכתוצאה מכך את רמת המחירים הגבוהה לצרכן והנמוכה ליצרן. משכך, מהווה הצעת חוק זו המשך למדיניות שמתווה משרד הבריאות להגברת חלקם של הפירות והירקות ב"סל הצריכה הבריאותי".
  מצ״ב הצעת החוק
 • פ/ 2903 הצעת חוק לתיקון פקודת האגודות השיתופיות (ביטול תיקון מס' 8), התשע"ו–2016 של חה"כ יוסי יונה וח"כים נוספים-הממשלה התנגדה להצעת החוק.

  על אף שהחוק קובע איסור על הפליה של חברי קבוצות חברתיות שונות, הוא מאפשר דחיית מועמדים בטענה ש"המועמד אינו מתאים לחיי חברה בקהילה" וכן במקרה של "חוסר התאמה של המועמד למרקם החברתי-התרבותי של היישוב הקהילתי". החוק גם מאפשר לוועדות הקבלה להסתמך על מאפיינים ייחודיים של היישוב, כפי שנקבעו בתקנות האגודה.
  מצ"ב הצעת החוק

מידע נוסף

 • קרדיט תמונה: מקור:

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237