הדפס עמוד זה

מנכ"לית משרד החקלאות, נעמה קאופמן-פס, ייצגה את ישראל בהשקת פורום השרים של יוזמת Aim 4 Climate באקספו בדובאי

22 פבר 2022
מנכ"לית משרד החקלאות, נעמה קאופמן-פס מנכ"לית משרד החקלאות, נעמה קאופמן-פס

נעמה קאופמן-פס, מנכ"לית משרד החקלאות ופיתוח הכפר: "החדשנות הישראלית בתחומי החקלאות היא קריטית להתמודדות הגלובאלית עם משבר האקלים. ההשתתפות שלנו בפורום החשוב הזה, מחזקת את האגרו-טק הישראלי ומעודדת שיתוף פעולה לקידום ביטחון מזון בישראל ובעולם, כמו גם מחזקת את מעמד ישראל כמעצמה טכנולוגית"

מנכ"לית משרד החקלאות ופיתוח הכפר, נעמה קאופמן-פס, ייצגה היום (ב') את ישראל באירוע השקת פורום השרים של יוזמת Aim 4 Climate, באקספו בדובאי. Aim 4 Climate משמשת כפלטפורמה לשיתוף ידע ומידע על ההשקעה של כל מדינה בנושא לרבות קידום חדשנות בחקלאות שתסייע בהתמודדות עם משבר האקלים הגלובאלי. ישראל הצטרפה ליוזמה זו בשנת 2021, וכעת לראשונה נערך פורום השרים של 39 המדינות השותפות. זאת, במטרה ליצור שיתוף פעולה וחילופי ידע שיאפשרו שילוב כוחות בהתמודדות הגלובאלית עם משבר האקלים המערער על ביטחון המזון העולמי.

במסגרת הפורום, הציגה קאופמן-פס סקירה כללית אודות ההתמודדות הישראלית עם השפעות שינויי האקלים, בדגש על אתגרי השעה של החקלאות המקומית. כמו כן, התייחסה לטכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך שפותחה בישראל, ומסייעת בהתאמת החקלאות לשינויי אקלים, לצד קידום חקלאות בת קיימא. כן, הסבירה קאופמן-פס על האתוס החקלאי הישראלי שבזכותו לישראל יש ידע ייחודי להתמודדות עם אתגרי המחסור בקרקע חקלאית ומחסור במים בתנאים צחיחים וצחיחים למחצה (מדבור).

הנוכחות וההשתתפות הפעילה של 39 השרים בפורום הבינלאומי, משקפת את המחויבות הקולקטיבית של כל המדינות ליוזמת Aim 4 Climate, ובתוך כך למציאת פתרונות, קידום מחקר ושיתוף ידע לטובת ביטחון מזון עולמי. היוזמה מבקשת לטפל במשבר האקלים באמצעות הידע הקיים של המדינות בהתמודדות עם בעיית האקלים ובמטרה לקדם מחקרים ודיונים שיגדילו ויאיצו משמעותית את ההשקעה והתמיכה בחקלאות חכמה לאקלים ובמערכות מזון בחמש השנים הקרובות (2025-2021).

באמצעות שיתוף הפעולה הגלובאלי, מקווים ביוזמת Aim 4 Climate להניע שינוי במגזר החקלאי, ולהעצים את החקלאות להיות חלק מהפתרון להתמודדות עם משבר האקלים, לבנות חוסן להשפעותיו וליצור יתרונות משותפים למשבר האקלים.

מפגש Aim 4 Climate קרדיט משרד החקלאות

מפגש Aim 4 Climate צילום: משרד החקלאות

פריטים קשורים