"חקלאי גרנות" הכריזה על הזוכים בתחרות המטע היפה לשנת 2021: קיבוץ גן-שמואל וכפר גליקסון

30 ינו 2022
מטע האבוקדו של גן שמואל מטע האבוקדו של גן שמואל צילום: שירי אבן פז

התחרות  הייחודית, אשר בדקה לכל אורך השנה פרמטרים של ניקיון המטע, תקינות מערכות ההשקיה, הדברת עשבייה, סימון חלקות, סביבה ארגונית מטופחת ועוד, הושקה במטרה להקנות תרבות חקלאית במטעים • את המקום השני קטף המטע של קיבוץ להבות חביבה ולמקום השלישי הגיעו יחד מטעי הקיבוצים ברקאי ורמת הכובש

תחרות ראשונה מסוגה הגיעה השבוע לסיומה ב"חקלאי גרנות", שהכריזה על הזוכים בתחרות המטע היפה לשנת 2021. התחרות נערכה בקרב עשרות משקים חקלאים הבעלים בגרנות כן משקים נוספים, העובדים השיתוף פעולה עם מערכת גרנות, מצפון הארץ ועד דרומה. המשקים ונדרשו לעמוד בקריטריונים מחמירים בהם ניקיון המטע, תקינות מערכות ההשקיה, הדברת עשבייה, סימון חלקות, סביבה ארגונית מטופחת ועוד, אשר נבדקו לכל אורך השנה על ידי צוותים מקצועיים שכללו אגרונומים, מנהלי חקלאות, מנהלי מטעים ואנשי מנהלה. לאחר בדיקת הדירוג השנתי וסיכום התוצאות, הוכרזו הזוכים בתחרות השנתית בכנס מגדלים שהתקיים השבוע בגרנות.

במקום הראשון זכו מטעי האבוקדו של קיבוץ גן-שמואל וכפר גליקסון. את המקום השני קטף המטע של קיבוץ להבות חביבה ולמקום השלישי הגיעו יחד מטעי הקיבוצים ברקאי ורמת הכובש. מנכ"ל חקלאי גרנות, גיורא מרום, העניק לזוכים פרסים והכריז כי התחרות תהפוך לשנתית באופן קבוע. "החלטנו על השקת התחרות במטרה לשפר את התרבות חקלאית במטעים שלנו מתוך הבנה שזה חלק בלתי נפרד מהמקצועיות הנדרשת היום מהחקלאים, וכן מהרצון של לשים דגש על טיפוח ושמירת הסביבה החקלאית אשר משתלבת באזורים השונים בארץ ושומרת על הריאה הירוקה של ישראל". ומה קיבל המטע הזוכה במקום הראשון אתם שואלים? מכונת קפה, כי אין כמו קפה במטע הכי יפה!

מטעי אבוקדו צילום חגי נתיב

מטעי אבוקדו צילום חגי נתיב

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.