הצלחה לוועידת ישראל לחקלאות: למעלה מאלף חקלאים ועשרות שרים, כ"ח ומקבלי החלטות דנו במצב החקלאות!

12 דצמ 2021
 נ נ

במהלך סוף השבוע החולף התקיימה וועידת ישראל לחקלאות ה-12 במעלה החמישה- בסמוך לירושלים.

בימים אלו בהם מתוכננות רפורמות ותהליכים שונים הוועידה נועדה לגבש את התפיסה החקלאית, האסטרטגיה ודרכי הפעולה לקראת העתיד הקרוב והרחוק יותר.

הוועדה רשמה הצלחה כבירה הן מבחינת האיכות והן מבחינת כמות המשתתפים: למעלה מ 1,000 חקלאים מכל רחבי הארץ- מהגליל והגולן ועד לנגב והערבה השתתפו ביומיים של דיונים אינטנסיביים ומושבים מיוחדים.

במסגרת הועידה התקיים דיון על עתיד ענף ההטלה שם הבהירו החקלאים כי הם מוכנים לרפורמה אך מתוך הידברות ומו"מ ולא דבר המונחת מלמעלה ללא כל הבנת הצרכים של החקלאים. כמו כן נידונה סוגיית הפשיעה החקלאית כשהשר לביטחון פנים עומר בר לב הבהיר כי משרדו מקדם תהליכים משמעותיים בתחום במהלך שנת 2022. במסגרת המושב בסוגיית הייבוא וסכנת חדירת מזיקים לישראל הובהר על ידי כלל המשתתפים כי מדובר בסיכון  אדיר וכי נדרשת פעילות מניעתית לצמצום הסיכון.

בנוסף, במהלך הוועידה הוענק אות הלוחם בפשיעה החקלאית לכתב חדשות 12 גיא ורון, אות אישה פורצת דרך בחקלאות לנוי הדס מקימת רשת נוי השדה, אות איש השנה בחקלאות לשמעון ביטון מאביבים, אות תרומה מיוחדת לחקלאות לפרופסור עבד גרה אות תרומה מיוחדת לחקלאות לאלי מוגרבי, ואות תרומה ייחודית למחקר החקלאי  לד"ר יעל לאור. כמו כן נבחרו 40 הצעירים המשפיעים בחקלאות וכן 100 המשרים המובילים לשנת 2021.

חיים אלוש מנכ"ל וועידת ישראל לחקלאות ציין: "אני מודה לשרים, חברי הכנסת, ראשי הארגונים החקלאים, המנכ"לים וכמובן לחקלאים על ההשתתפות בארוע השיא של החקלאות הישראלית- וועידת ישראל לחקלאות. נמשיך לפעול למען פיתוח ושגשוג החקלאות הישראלית -מקור גאווה והצלחה ישראלית"

ועידת ישראל לחקלאות

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.