⁨לראשונה, בעקבות רפורמת משרד החקלאות ומשרד הבריאות להארכת חיי מדף לבשר, הגיע לישראל המשלוח הראשון של בשר טרי מצונן בוואקום⁩

להערכת המשרד, כניסת הרפורמה לפועל תחסוך לצרכנים בשנת 2019 כ- 200 מיליון ₪ והחל משנת 2020 יותר מ- 400 מיליון ₪ בשנה

שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל: "אני ממשיך למנוע כל פעילות של פגיעה ברווחת בעלי החיים ומהלך זה הינו אחד מיני רבים שעשינו במשרד לטובת ייבוא הבשר הטרי. רפורמה זו מאפשרת הן שמירה על רווחת בעלי החיים והן מיטיבה עם הצרכנים. אמשיך לפעול לצמצום משמעותי של הובלת המקנה לישראל, זוהי מדיניותי מאז ומתמיד"

הבוקר הגיע המשלוח הראשון של בשר טרי מצונן כהמשך לרפורמה שיזם משרד החקלאות, אשר במסגרתה יוארך תוקף חיי המדף המקסימאליים של בשר טרי מצונן שנשמר בוואקום מ- 45 ימים ל- 85 יום. המשלוח נבדק ואושר לשיווק, וניתן יהיה למצוא אותו בימים הקרובים ברשת "יינות ביתן". ההחלטה היא בהמשך למדיניות שר החקלאות אורי אריאל לצמצם את צער בעלי חיים בהובלת צאן ובקר חיים מאוסטרליה.

על פי ההערכות בענף, כניסת הרפורמה לפועל תחסוך לצרכנים בשנת 2019 כ- 200 מיליון ₪. בשנת 2020, כאשר הייבוא יהפוך להיות דבר שבשגרה, ייחסכו לצרכן כבר יותר מ- 400 מיליון ₪. להערכת יבואני הבשר בעקבות המהלך יוזל הבשר הטרי ב- 30%-10% במחיר לצרכן, והיקפי המשלוח של בעלי-חיים מחוץ לארץ יפחת כיוון שתגדל האספקה של ייבוא בשר טרי.

סרחיו דולב, רופא וטרינר ראשי הממונה על פיקוח המוצרים מן החי במשרד החקלאות: "עד היום התאפשר לנו לייבא בהובלה ימית רק בשר קפוא בשל מגבלות התוקף המקסימלי של חיי המדף, מכיוון שתוקף של 45 יום לא אפשר הובלת בשר מיעדים מרוחקים. כיום אנחנו עומדים על 85 ימים, ואני סבור כי מהלך זה יביא להגברת התחרות ולהורדת המחיר לצרכן, באמצעות הגדלת הכדאיות ליבואנים לייבא בשר מצונן".
כזכור, לפני מספר חודשים יזמו משרד החקלאות ומשרד הבריאות רפורמה באורך חיי המדף של בשר טרי מצונן בוואקום מ- 45 ימים ל- 85 ימים. הבשר המצונן נשמר בסטנדרטים מחמירים של מדינות מתקדמות, שבחלקן אף מאפשרות חיי מדף ארוכים יותר אשר עומדים על 120 ימים.
גיא מור, מנהל תחום מדיניות רגולציה: "מהלך זה מצטרף למהלכים נוספים שנעשו בתחום היבוא של בשר טרי, ביניהם: פתיחת ייבוא בשר טרי בכמויות גדולות ממדינות באירופה אל ישראל, כדוגמת פולין ואירלנד".

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.