לא להאריך את חוק הותמ"ל

31 דצמ 2017

בחודשים האחרונים אנו רואים התעוררות של תושבי ערים בכל רחבי הארץ נגד תכניות הותמ"ל. למעשה גם ראשי הערים (אלה שלא מפחדים להתבטא) מתנגדים.

על כך בכתבה החשובה על קריסת הסכמי הגג שפורסמה בידיעות אחרונות בסוף השבוע.

תנועת כפרי האיחוד החקלאי מובילה את המאבק בחוק הותמ"ל,

עו"ד דודו קוכמן, מזכ"ל האיחוד החקלאי אומר בכתבה שקריסת מנגנון הותמ"ל מוכיח כי הסכמי הגג ריקים מתוכן ומייצגים ראיה קצרת ראות שמקדשת פתרונות חלקיים לטווח קצר על פני ראיה תכנונית אסטרטגית. כולם היום מבינים שחוק הותמ"ל הוא אסון למדינת ישראל. חוק הותמ"ל הורס את הערים, את הכפרים הסמוכים להם ויוצר פרבור- זאת כאשר קיים מלאי של מאות אלפי יחידות דיור בתכנון שאינו מנוצל.

 כידוע, צוואר הבקבוק של הדיור בישראל אינו בשטחים הפתוחים אלא בוועדות התכנון ובהיעדר מענה לבעיות תשתית כמו כבישים, גשרים ופינוי קולחין.  במקום לתכנן על שטחים פתוחים וחקלאיים הגיעה העת שבממשלה יעשו בדק בית ויקדמו את התכנון של מאות אלפי היחידות המתוכננות התקועות בסבך הבירוקרטיה במקום להרוס את החקלאות.

עבור משרד האוצר מדובר במספרים. עבורנו זה החיים עצמם. אנו נמשיך במאבק ציבורי בכל החזיתות כדי למנוע את חיסול החקלאות,  השטחים הפתוחים ואת פירבורה של המדינה, מהלך שיהיה בכיה לדורות- מסכם דודו קוכמן.

עו"ד קוכמן קורא לשר האוצר להפסיק לנהוג כסומא. כל התמרורים שלפניך מראים לך אין מוצא. עצור את מוסד הותמ"ל בטרם יהיה מאוחר.

חשוב להבין שעצירת הליכי התכנון של מוסד הותמ"ל תביא לא רק להצלת השטחים הפתוחים והחקלאים במרחב הכפרי מכיליון אלא תציל את הערים עצמן מתכנון היסטרי וחסר אחריות שיהיה בכיה לדורות.

https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5062818,00.html

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237