שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, על החלטת שר האוצר ישראל כץ לפגוע בענף החלב על ידי ייבוא בלתי מרוסן של חמאה: "החלטה חסרת אחריות ופופוליסטית שאינה משרתת את אזרחי ישראל, ואני איאבק בה."

18 נוב 2020
Photo by bruno neves from FreeImages Photo by bruno neves from FreeImages

"מדובר בהחלטה חסרת אחריות ופופוליסטית, שאינה נשענת על ידע מקצועי ואינה מבוססת על הנתונים כפי שאנו מכירים אותם, וכפי שהצגנו למשרד האוצר בפנייה מטעם מנכ"ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, ד"ר נחום איצקוביץ, לפני למעלה מחודש.

עמדתנו היא חד משמעית בעד ייבוא חכם ומידתי, וחד משמעית נגד ייבוא טיפש וטוטאלי. אני ממליץ לשר ישראל כץ להימנע מצעדים פופוליסטים שאינם משרתים את אזרחי ישראל, ולקיים דיון מקצועי וענייני בין אנשי משרדי לאנשי משרד האוצר כדי להגיע להחלטות ראויות שישרתו הן את ענף החלב והן את צרכני החמאה במדינת ישראל. אני יכול להעריך שהעתירה שהוגשה בעבר לבג"צ בעניין ייבוא החמאה והוסרה עקב זמניותו של הצו, תחזור כעת לבית המשפט. אני מבטיח שמשרד החקלאות ופיתוח הכפר יאמר את דברו בעניין ויגן על הצרכנים הישראלים מעליית המחירים שהמהלך הפופוליסטי הזה יביא, ומקריסת התכנון בענף החלב שעשויה לגרום לו להתמוטטות."

תגובת מועצת החלב לאור החלטת שר האוצר על הארכת הוראת השעה לייבוא חמאה בפטור ממכס בשנתיים נוספות: "היום המדינה הוכיחה שהיא עובדת למען היבואנים ולא למען הצכנים. מדובר בהפרה בוטה של התחייבות המדינה לבג"צ כי הוראת השעה תיהיה לשנה אחת בלבד. ותוך הוספת חטא על פשע, בכך שבמקום לייבא חמאה שתמחר במחיר מפוקח כפי שהמליצה המועצה, ימשך ייבוא של חמאה אשר תימכר לצרכנים במחיר היקר בלמעלה מ-20% מהמחיר המפוקח. אנו לומדים את ההחלטה ושוקלים לפנות לבית המשפט העליון שיחיב את המדינה לעמוד בהתחייבותה. המהלך החד צדדי פורסם בזמן שמתנהל משא ומתן עם משרד האוצר, וכעת, נחשפו כוונותיו האמיתיות של המשרד"

 ייבוא חמאה

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.