הדפס עמוד זה

⁨ישראל שיאנית בבקשות לרישום זנים חדשים על-פי הארגון הבינלאומי להגנה על זני צמחים חדשים⁩

27 נוב 2020

בעקבות מגבלות הקורונה, כנס הארגון השנתי התקיים באופן מקוון  בין הפרסים שהוענקו ישראל זכתה במקום ראשון בשיעור העלייה בבקשות שהוגשו לרישום זנים חדשים   ובמקום השני בשיעור הבקשות שהוגשו לרישום בסך הכול

בכנס השנתי (המקוון) של הארגון הבינלאומי להגנה על זני צמחים חדשים (UPOV) בו בין היתר הושוו היקפי הפעילות של הרושמים את זכויות המטפחים במדינות החברות בארגו, זכתה ישראל במקום ראשון בשיעור העלייה בבקשות שהוגשו לרישום זנים חדשים ובמקום השני בשיעור הבקשות שהוגשו לרישום בסך הכול.

בין הציונים לשבח שהוענקו מדינת ישראל זכתה לתשואות: בשנה החולפת (2019) זכתה ישראל במקום הראשון בשיעור העלייה בבקשות שהוגשו לרישום זנים חדשים על ידי חקלאים ומטפחי צמחים מקומיים וכן הגיעה למקום השני בשיעור הבקשות שהוגשו לרישום בסך הכללי, כל זאת על אף הירידה שהוצגה בשיעור הבקשות לרישום שהתקבלו מחו"ל בשנת 2019.

ישראל חברה ב-UPOV משנת 1974 ופועלת ללא לאות לעגן את זכויות המטפחים בתחומה. מן הראוי לציין כי ב-47 שנות קיום ופעילות המועצה לזכויות מטפחים בישראל, הוגשו בארץ כ-5,000 בקשות. בנוסף לכך נרשמו כ-3,700 זנים, מהם כ-800 זנים מוגנים כיום.  

UPOV הוא ארגון בין-ממשלתי הממוקם בג'נבה ומהווה זרוע של הארגון הבינלאומי להגנה על קניין רוחני (WIPO). הארגון פועל מכוחה של אמנה בינלאומית שנכרתה בשנת 1961 ומטרתו לספק ולקדם מערכת יעילה של הגנה על זכויותיהם של מטפחי צמחים, בכדי לעודד את המחקר והטיפוח של זנים חדשים, לתועלת החברה. בארגון יש כיום 76 חברים המכסים 95 מדינות.

Total application in 2019 (compared with 2018)

Total application in 2019 (compared with 2018)

Total application in 2019 (compared with 2018)