בערבה תיכונה נערכים לסוכות: בני הנוער בונים סוכות לגיל השלישי

01 אוק 2017
תלמידי שכבת י בערבה בונים סוכות לגיל השלישי תלמידי שכבת י בערבה בונים סוכות לגיל השלישי

רגע לפני חג סוכות, בערבה תיכונה חשבו על מיזם מיוחד שיאפשר גם לבני הגיל השלישי לחגוג את חג הסוכות כהלכתו. לשם כך גייסו את כל שכבת תלמידי כיתה י׳, כ- 60 במספר, לבניית סוכות למען מבוגרי הערבה.

לאחר מיפוי שביצעו במועצה אזורית ערבה תיכונה, אותרו עשרות קשישים המעוניינים בסוכה בביתם ושאינם מסוגלים להקים סוכה בעצמם. החל מערב כיפור ועד לסוכות, מגיעות קבוצות של תלמידים לבתי תושבי הערבה התיכונה בגיל השלישי, לבנות עבורם את הסוכה בה יחגגו את חג הסוכות.

מלבד הרצון לאפשר לבני הגיל השלישי לקיים את מנהגי החג, הפרויקט נועד לחיזוק הקשר הבין דורי שמבוסס על חיזוק הקהילה וערבות חברתית בערבה והינו בשיתוף בית הספר שיטים דרכא מחלקת הגיל השלישי ומחלקת הנוער בערבה תיכונה.

גבי דורי בת 75 ממושב עין יהב סיפרה: "כשהתקשרו לשאול אותי האם אני מעוניינת שיבנו לי סוכה לחג התרגשתי מאוד. זה לא מובן מאליו לראות נערים צעירים באים ועושים למען הדור המבוגר, זו תעודת כבוד לנוער המיוחד שגדל לנו בערבה!. בזכותם אוכל לחגוג את החג בסוכה".

אלה קניון, תלמידת כיתה י' המתגוררת בעין יהב ומשתתפת בפרויקט הייחודי סיפרה: "השייכות והתרומה לקהילה הם דבר בסיסי באורח החיים כאן בערבה. מבחינתנו זו הזדמנות וזכות אדירה לעשות למען הגיל השלישי וגם לפגוש ולשוחח איתם. אני מאמינה שבמפגשים נוצר קשר שיימשך גם לאורך השנה, לפחות מבחינתי. לא נתקלתי בתלמיד אחד שלא רצה לקחת חלק בפרויקט, כולנו שמחנו על כך ונרתמנו לנושא".

ראש מועצה אזורית ערבה תיכונה אייל בלום ציין: "אני גאה לראות את ההירתמות של בני הנוער והחיבור בניהם לבני הגיל השלישי בערבה. מחמם את הלב לראות את תחושת השייכות, האכפתיות והתרומה לקהילה, ערכים חשובים שאנו מחנכים על פיהם את הדור הצעיר. לשמחתי גם למבוגרים בערבה תהיה סוכה לחג!".

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237