הקיצוץ בכמחצית את בהקצאת המים השפירים לחקלאות הינה חוסר הבנה של המציאות

הקיצוץ בכמחצית את בהקצאת המים השפירים לחקלאות הינה חוסר הבנה של המציאות מרכז להב"ה נתיבות, צולם על ידי שגיא אורן מקיבוץ סעד, מתוך אתר פיקיויקי

בתנועת כפרי האיחוד החקלאי זועמים על הצעת רשות המים לקצץ בכמחצית את הקצאות המים השפירים לחקלאות ואומרים כי מדובר בחוסר הבנה של המציאות. 

באיחוד החקלאים מחזקים את ידיו של שר החקלאות שפנה בעניין לשרי האוצר והתשתיות בהזהירו כי מדובר בפגיעה אנושה בחקלאות (העתק הפניה מצורף לכתבה זו).

לדברי מזכ"ל כפרי האיחוד החקלאי, עו"ד דודו קוכמן, רשות המים מתנהלת במחשכים לא מיישמת מנגנונים הקבועים בחוק וכך מספר פקידים המהווים את "הנהלת רשות המים" קובעים כמה נשלם על המים.

כך למשל מנהלים באיחוד החקלאי מאבק ליצירת שקיפות בהתנהלות רשות המים. לדברי קוכמן על פי חוק המים שתוקן ב-2006 אמורות היו לקום 2 מועצות לפיקוח על עבודת הרשות- האחת, מועצת רשות המים והשניה מועצת המים.

ההבדל ביניהן תהומי: במועצת הרשות יש  כ- 8 פקידים שמייצגים את משרדי הממשלה הרלוונטיים.  במועצת המים אמורים לשבת 37 נציגים שלפחות חציים אמורים להיות נציגי הצרכנים.

אלא שפרק זה של החוק לא יושם מעולם ואילו מתוך 2 נציגי ציבור שאמורים להיות במועצת רשות המים יש רק נציג ציבור אחד שהשתתף לראשונה בישיבה לפני כשבוע וזאת לאחר שבמשך שנתיים לא היה נציג לציבור.

המציאות כיום היא אנטי דמוקרטית בעליל כאשר למעשה פקידים קובעים באופן שרירותי מדיניות ואין פיקוח.

יש קשר ישיר בין המחיר שכלל הציבור משלם למדיניות המים. ברגע שהמחיר לחקלאות גבוה, מחירי הפירות והירקות עולים או שחקלאים פשוט מפסיקים לגדל ויש מחסור.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237