השר אריאל בסיור משותף עם ראש ממשלת ישראל והודו: "שיתוף הפעולה עם הודו בתחום החקלאות מצוין אבל בקרוב נגיע לגבהים חדשים"

04 יול 2017

ביקורו ההיסטורי של ראש ממשלת הודו, נרדנה מודי, בישראל נפתח בסיור חקלאי עם ראש הממשלה נתניהו ושר החקלאות אריאל. בסיור ב"חוות דנצינגר", הציג השר אריאל יחד עם חוקרי מכון וולקי מפר טכנולוגיות ישראליות שמשפרות ומשדרגות את העבודה והתוצרת החקלאית.

הטכנולוגיות שהוצגו במהלך הסיור היו מכונה לאיתור רמת הסוכר בפירות, חיישנים לעצים שמאפשרים להתחקות אחרי מסלול זרימת המים דרך הצמח וטכנולוגיה שמאפשרת בקרה מדויקת על מערכת ההשקיה במגוון גידולים.

הביקור הראשוני בנושא חקלאות מבטא היטב את שיתוף הפעולה הקיים היום בין ישראל להודו בתחום החקלאות ומדגיש כי אחד הנושאים שעומדים במרכז ביקורו של ראש ממשלת הודו בישראל, הוא החקלאות והטכנולוגיות החקלאיות שלישראל יש בה יתרון משמעותי.

יצוין, כי שר החקלאות אריאל ואנשי המשרד בישראל יחד עם מקביליהם בהודו, מקדמים בתקופה האחרונה תכנית משותפת לשדרוג שיתוף הפעולה בין שתי המדינות, מתוך כוונה למקסם את היכולות הישראליות בחקלאות ההודית.

עיקר הדגש ניתן בהטמעת טכנולוגיות ישראליות בחקלאות ההודית לאיתור ותזמון בשלות התוצרת החקלאית ובנוסף, שדרוג היבול והתוצרת החקלאית במשקים משפחתיים המאפיינים את החקלאות בהודו.

תחום נוסף, זה הגברת היצוא של תוצרת חקלאית מישראל להודו ובדגש על אבוקדו, אשכולית אדומה ותמרים.


ראש ממשלת הודו בישראלשר החקלאות אורי אריאל: "מדינת ישראל רואה חשיבות עצומה בהרחבת שיתופי הפעולה עם הודו והמסר שלנו הוא מחויבות להעמקת שיתופי הפעולה ביננו על מנת להיטיב עם העמים של שתי המדינות.

לחקלאות הישראלית יש יתרונות עצומים בעיקר בזכות הידע והטכנולוגיה שפותחו על ידי החוקרים והחקלאים הישראלים.

שיתוף הפעולה עם הודו בתחום החקלאות מצוין אבל יש עוד מה לעשות ואני מאמין שבקרוב נגיע לגבהים חדשים" .

פירוט הטכנולוגיות שהוצגו במהלך הסיור על ידי חוקרי מכון וולקני:

חיישנים לעצים - באמצעות חיישנים הצליחו החוקרים להתחקות אחרי מסלול זרימת המים דרך הצמח, זה מאפשר מידע מדוייק מאי פעם על כמות המים שהצמח צורך. הטכנולוגיה חוסכת שימוש בשאבי מים רבים ומתאימה לכל סוגי האקלים.

צילום תרמי - צילום תרמי מראה את רמת החום הנפלטת מחומר מסויים. את המידע ניתן לתרגם להוראות השקייה מדוייקות. השימוש בטכונולגיה זו, יכולה להביא בממוצע חסכון של עד 30% במשאבי המים. הטכנולוגיה מאפשרת בקרה על מערכת ההשקייה ומונעת מקרים של עודף השקייה ומקרים של מחסור בהשקיה.

מכונת NIR לאיתור רמת הסוכר בפירות וירקות - מכונת NIR מאתרת את רמת הסוכר בתפוח עוד בשלב בית האריזה. זה שמאפשר תמחור נכון וקבלת החלטה נכונה לגבי שימוש בתפוחים, האם לתעשייה או למכירה. בנוסף יכולה המכונה למדוד את רמת השמן באבוקדו או לאתר מרכיבים נוספים בפירות וירקות.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237