ההכנות לחגיגת החקלאות של ישראל בעיצומן: מתן וילנאי מונה לנשיא תערוכת "אגרו משוב"

18 יונ 2017

קבוצת "משוב" המפיקה מידי שנה את  תערוכת "אגרו משוב" הודיעה  כי האלוף במילואים מתן וילנאי, ששימש כשר וח"כ מטעם מפלגת העבודה וסיעת העצמאות וכן כשגריר ישראל בסין נבחר לכהן כנשיא התערוכה. וילנאי הודיע באחרונה על כוונתו להקים קרן השקעות בחקלאות, בשיתוף חברות מישראל ומסין ובכך לחזק את החקלאות הישראלית.  תערוכת "אגרו משוב" היא התערוכה הבינלאומית השנתית הגדולה והוותיקה בישראל לשיווק תוצרת חקלאית. מטרת האירוע היא לשים את החקלאות הישראלית במרכז באמצעות הצגתם של מיטב החקלאים, מרכזי הפיתוח, חברות הזרעים והמשקים הגדולים מרחבי הארץ.

דרכו של וילנאי החלה בשירות צבאי ארוך ומשמעותי שבשיאו כיהן כסגן הרמטכ"ל. לאחר שחרורו מצה"ל עם הקמת הממשלה ה-28 בראשותו של אהוד ברק, מונה וילנאי לשר המדע, התרבות והספורט, כיהן כיו"ר הוועדה לטקסים וסמלים, כיו"ר ועדת השרים לענייני האזרחים הערביים, והיה חבר בקבינט המדיני-ביטחוני. בפברואר 2012 הוחלט למנותו כשגריר ישראל בסין. בתקופתו כשגריר הורחבה הפעילות הישראלית בסין, הוקמה נציגות דיפלומטית חדשה בעיר צ'נגדו והושקה תוכנית פעולה כוללת לקידום והרחבת הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות.

מתן וילנאי אמר על בחירתו לנשיא התערוכה: "אני מאמין בחקלאות הישראלית. חיבור החקלאות שלנו על ידי שיתוף הפעולה עם החקלאות בסין תציל אותנו- צריך לבנות גשר חזק בין שתי המדינות. את הסינים לא מעניין המצב הפוליטי בישראל ולכן עלינו לייצא תוצרת לסין שיכול להציל את החקלאות הישראלית שנתונה בקשיים. כוונתי להקים קרן השקעות בחקלאות, עם חברה ישראלית וחברה סינית אשר תהיה פרטית, ללא מעורבות ממשלתית. כמו כן, אני פועל לפתיחת השוק הסיני לייבוא של סחורה ישראלית חקלאית טרייה על מנת להרחיב אפשרויות הייצוא לחקלאים שלנו. אני מודה על ההזדמנות להיות חלק מהתערוכה הבינלאומית הזו שמארגנת קבוצת "משוב" ומצפה לעוד שנים רבות של עשייה ושיתוף פעולה".

חיים אלוש, יו"ר תערוכת אגרו משוב אמר כי: "וילנאי מאמין כי אנחנו צריכים לעסוק בייצוא סחורה חקלאית לסין. ישנו פוטנציאל גדול לייצוא התוצרת החקלאית הישראלית הנחשבת למשובחת מכיוון והסינים מעריצים את היכולות והידע הישראלי. על כן, בחירתו של וילנאי הייתה מובנת מאליה, הוא האיש שיכול להציל את החקלאות הישראלית ואני מאמין בו".

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

תפעול וניהול האתר - ערן שאקי 054-4731702

זוהר טבנקין 0587824237